Touchpad'ine su dökülen laptop sorun yaratır mı?

dqer22

Femtopat
Daha fazla  
Laptopun touchpad tuşlarının olduğu kısma 1-2 damla su damladı, tuşların arasına giren suyu mümkün olduğu kadar temizlemeye çalıştım ve laptopun bataryasını söküp ters şekilde bıraktım. Herhangi bir sorun olur mu? Olursa sorunun boyutu ne olur acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı laptoplara bir bardak su dökülür ve hiçbir şey olmaz, bazılarının ise pert olmasına 1 damla su yeter. İçindeki bileşenlere temas ederse sıkıntı yaratabilir. Biz ne söylersek yanlış olur. Laptobu ters çevirip 1 gün bekletin. Sorun olup olmadığını çalıştırdığınızda öğrenebilirsiniz ancak.

Bazı laptoplara bir bardak su dökülür ve hiçbir şey olmaz, bazılarının ise pert olmasına 1 damla su yeter. İçindeki bileşenlere temas ederse sıkıntı yaratabilir. Biz ne söylersek yanlış olur. Laptopu ters çevirip 1 gün bekletin. Sorun olup olmadığını çalıştırdığınızda öğrenebilirsiniz ancak.

Bilgisayardan bilgisayara değişir bazı laptoplarda klavye ile anakart arasında bir bölme bulunur ve bu bölme anakarta su gidişini engeller.

Bazı laptoplara bir bardak su dökülür ve hiçbir şey olmaz, bazılarının ise pert olmasına 1 damla su yeter. İçindeki bileşenlere temas ederse sıkıntı yaratabilir. Biz ne söylersek yanlış olur. Laptopu ters çevirip 1 gün bekletin. Sorun olup olmadığını çalıştırdığınızda öğrenebilirsiniz ancak.

Benim bilgisayarıma soda dökülmüştü, ters çevirmeden önce kurulayıp çalıştırmıştım açılmıştı, ters çevirdim ve yaklaşık 2 ay sonra anca elime geçti. Dizüstü bilgisayarlarda şahsen benim dizüstümde ters çevirme işe yaramadı modeli: X507MA. Yani kısacası bilgisayardan bilgisayara değişir klavye anakart arasında bölme olabilir sizde.

Laptopun touchpad tuşlarının olduğu kısma 1-2 damla su damladı, tuşların arasına giren suyu mümkün olduğu kadar temizlemeye çalıştım ve laptopun bataryasını söküp ters şekilde bıraktım. Herhangi bir sorun olur mu? Olursa sorunun boyutu ne olur acaba?

Sorun olma ihtimalide var, olmama ihtimalide var hocam net bir şey diyemeyiz.

Laptop Monster Abra serisi arada katman olup olmadığını nasıl öğrenebilirim acaba

Hocam klavyeye su döküldüyse her an her şey olabilir.

Son düzenleme:

Bilgisayar a sıvı teması asla hafife alınabilecek bir konu değil şahsen daha önce başımı yakmisti 1 2 damladan bir şey olur mu emin değilim ama sıvı teması var mı diye bir kontrol ettirseniz fena olmaz.

Bilgisayar a sıvı teması asla hafife alınabilecek bir konu değil şahsen daha önce başımı yakmisti 1 2 damladan bir şey olur mu emin değilim ama sıvı teması var mı diye bir kontrol ettirseniz fena olmaz.
Şuan il dışında olduğum için pek mümkün gözükmüyor servise bırakmam, yaklaşık 2 haftaya bırakabilirim o süreçte pek kullanmamaya çalışacağım, döner dönmez bırakıp bir kontrol ettireceğim.

Geri
Yukarı