Toyota Corolla 2004 Rektifiye sonrası ne yapmalı?

stenntugra

Centipat
Daha fazla  
Araç Toyota Corolla 2004 paket E120 kasa, 3ZZ kodlu 1.6 VVT-i motor, yağ yakmadan kaynaklı motor açtık, birkaç tane segman kırıktı ve piston yuvasında genişleme vardı, komple rektefiyeye verdik aracı. Değişenler ve yapılanlar (bildiğim);
Piston kafaları, krank taşlama, subap alıştırma, yatak değişimi, baskı balata değişimi, yağ pompası değişimi, zincir seti değişimi, kısacası alt ve üst kapak baştan sona bakılacak ve eksikleri yapılacak.
Kahramanmaraş/Dulkadiroğlu sanayi bölgesindeki Toyota'cı Murat'ta yaptıracağım motorda bana 10W40 yağ kullanacaklarını söylediler ve işi kendilerine bırakmamı istediler, 5W30 yine eksiltir dendi, eksikleri tamamlanan yıkanan taşlanan motora hangi yağ koymalı? Ve ardından neler yapmalı, rodaj süresi var mı, rodaj süresince nasıl kullanmalıyız aracı?
Fotoğrafları da ekliyorum.

IMG-20240323-WA0013.jpg

IMG-20240323-WA0016.jpg

IMG-20240323-WA0012.jpg

IMG-20240323-WA0015.jpg

IMG-20240323-WA0010.jpg

IMG-20240323-WA0028.jpg

IMG-20240323-WA0011.jpg

IMG-20240323-WA0009.jpg

Rodaj süresi kısadır keske taslama yerine sıfırdan motor yaptırsaydınız. İlk 1500-2000km 3.5-4bin deviri cok gecmemeye calısın onun harici sıkıntı yasatmaz.

Sıfırdan motordan kastınız 0 parçalar mı? Hocam vallahi o kadar durum yoktu maalesef, rektefiyeciye sorduk zaten garanti kurtarır mı diye, parçalarda sorun yok garanti kurtarır dedi ama bundan sonraki yapılacak rektifiye bilinmez, vallahi tüm motoru biraz da ucuza denk geldi.

Sıfırdan motordan kastınız 0 parçalar mı? Hocam vallahi o kadar durum yoktu maalesef, rektefiyeciye sorduk zaten garanti kurtarır mı diye, parçalarda sorun yok garanti kurtarır dedi ama bundan sonraki yapılacak rektifiye bilinmez, vallahi tüm motoru biraz da ucuza denk geldi.

Hocam bu taslama islemi cok randımanlı degil, rektifiye islemi kadar uzun götürmez onu belirteyim. Ucuz diye millet yaptırıyor ama sonrasında yine aynı masrafı yaptırmak zorunda kalıyor, ben önermiyorum sahsen tanıdıklara.

Hocam bu taslama islemi cok randımanlı degil, rektifiye islemi kadar uzun götürmez onu belirteyim. Ucuz diye millet yaptırıyor ama sonrasında yine aynı masrafı yaptırmak zorunda kalıyor, ben önermiyorum sahsen tanıdıklara.

Vallahi hocam diyorum ya, silindir yüzeyi falan taşlanmadı zaten, bir krank taşlandı, yataklar değişecek, segman atılacak ardına da bakılacak, biz 0 denginde muayyer motor takar gideriz diye geldik, kurtarır diye söyleyince biz de tamam dedik.

10w40 koy yakmayı bilmem ama 5w30 da sızıntı olur. 0 km araç alıştırır gibi alış tıracaksın ilk başlarda çok yüksek devirlere çıkmamaya çalış.

Vallahi hocam diyorum ya, silindir yüzeyi falan taşlanmadı zaten, bir krank taşlandı, yataklar değişecek, segman atılacak ardına da bakılacak, biz 0 denginde muayyer motor takar gideriz diye geldik, kurtarır diye söyleyince biz de tamam dedik.

Keske dediginiz sekilde yapsaymıssınız hocam, klasik sanayici lafları bunlar kurtarırız abi ederiz abi yaparız abi. Allah kolaylık versin, sanayiye düşünce çıkmak zor.

Keske dediginiz sekilde yapsaymıssınız hocam, klasik sanayici lafları bunlar kurtarırız abi ederiz abi yaparız abi. Allah kolaylık versin, sanayiye düşünce çıkmak zor.

Kurtarırız falan değildi hocam, her halükarda kurtarır dendi, ilk defa rektefiyeye açılmış motor, bir kere olur ikinci olmaz baştan motor dizilir yapılır zaten :D

Kurtarırız falan değildi hocam, her halükarda kurtarır dendi, ilk defa rektefiyeye açılmış motor, bir kere olur ikinci olmaz baştan motor dizilir yapılır zaten :D

Normalde kullandıgınız motor dayanıklı saglam motor, bozması zordur o motorları. Kac kmde arac?

Normalde kullandıgınız motor dayanıklı saglam motor, bozması zordur o motorları. Kac kmde arac?

350 binde fakat bizden önce kullanan eziyet etmiş motora yağsız kullanma mı dersiniz yağı fazlasından uzun süre yağ değişmeme mi dersiniz kalitesiz yan sanayi parça kullanmama mı dersiniz yani aşırı iğrenç bir kullanıcı tarafından kullanılmış, biz de 7 ay önce aldık, hayata döndermeye çalışıyoruz az-orta bütçeyle.

Geri
Yukarı