TP-Link t3u Plus performans kaybı oluyor

tahababatas

Hectopat
Herkese selam,
Konu son derece karışık olduğu için en ince ayrıntısına kadar açıklamaya çalıştım şimdiden kusura bakmayın 😇.

Amazon'dan aldığım bu adaptör, salonda birbirine yakın olan 3 bilgisayara bağlı olan adaptörler arasında, en yenisi ve en donanımlısı olmasına rağmen en yavaş çalışanı. Sürekli kopmalar var. Diğer 2 bilgisayarın gerek aldığı ping değerleri, gerek indirme ve yükleme hızları sabitken, bu adaptörde kullanıma tamamen engel olacak şekilde dalgalanmalar var. Aşağıda bilgisayara bağlı olan - konu ile uzaktan yakından alakası olan - her parçanın modelini görebilirsiniz ne olur ne olmaz diye yazdım. Kabloluya geçme gibi bir durumum yok maalesef. Başka portlarda da denedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

Kasa önü USB 2.0 port: TP-Link t3u Plus.
Kasa arkası USB 2.0 port: Ugreen USB çoğaltıcı.
Ugreen USB çoğaltıcında 1X Razer DeathAdder V2 X 2.4G USB alıcı, 2.4G kablosuz klavye alıcı, 2.4G mpow Air 2 kulaklık alıcı, TP-Link Bluetooth adaptör takılıdır.
Kullanılan modem: TP-Link Archer V400.

ping.png

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 2.0 portun sağladığı düşük güçte verimli çalışmıyor olabilir. USB 3.0 portu daha yüksek güç verir. 3.0 girişi olan bir pcye takıp deneyin eğer o şekilde düzgün çalışıyorsa anakarta 4 veya 7 portlu pci USB 3.0 kartı takıp öyle kullanırsınız.

USB 2.0 portun sağladığı düşük güçte verimli çalışmıyor olabilir. USB 3.0 portu daha yüksek güç verir. 3.0 girişi olan bir PC'ye takıp deneyin eğer o şekilde düzgün çalışıyorsa anakarta 4 veya 7 portlu PCI USB 3.0 kartı takıp öyle kullanırsınız.

USB 3.0'da kullanmaya başladım ama sorun hala devam ediyor. Diğer bütün 2.0 ve 3.0 portları da denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı