TP-LINK TD-W9970 v3 Firmware Güncellemesi - Mayıs 2017

EmreYerlikaya

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Merhaba arkadaşlar,

Bugün itibari ile Turk Telekom internet paketimde değişim yaptım ve FiberNet'in bir alt versiyonu olan HiperNet'i kullanmaya başladım. Haliyle, ADSL'den VDSL 2'ye geçildi ve bu nedenle de TP-LINK TD-W9970 v3 modemini kullanmaya başladım.

Daha sonra, modem kurulumu falan derken her şeyi yaptım fakat aklıma birden bire, modemin Firmware sürümü aklıma geldi. Öncelikle, TP-Link'in kendi sitesine bakayım dedim ama orada sadece TP-LINK TD-W9970'in "v1" ve "v2" sürümleri için Firmware var. Daha sonra bu foruma bakayım dedim ama baktığım birkaç konuda anladığım üzere, herkes benim gibi düşünerek yazmış. "v3" için Firmware yok.

Ben de, TP-Link'in Teknik Destek Servisi'ni (0 850 724 44 88) aradım ve sitelerinde "v3" için Firmware'ın bulunmadığını söyledim ve bana e-mail yolu ile yollayabileceklerini söylediler. Firmware güncellemesini de yaptım ve şu an her şey çok güzel.

Ben de düşündüm ki, hazır en son güncellemeyi edinmişken, sizler de yararlanın istiyorum ve güncellemeyi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle, nasıl Firmware güncelleme yapacağınıza dair resimli anlatımı paylaşayım. Daha sonra da, dosyayı paylaşayım:

1. ADIM  Modem arayüzüne bağlanma.PNG

2. ADIM  Güncelleme işlemi nasıl yapılır.PNG

3. ADIM  Reset deliği.PNG

Firmware Dosyası: TD-W9970v1 andv3_2016-09-30_20.36.12

(Not: Bu Firmware güncelleme dosyası, sadece TTNet / Turk Telekom logolu "300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router Model No. TD-W9970 v3" modemi için kullanılmaktadır. Eğer sizin modeminiz, TP-Link'in farklı modeli ise lütfen (0 850 724 44 88) numaralı teknik destek servisini arayarak, siz de e-mail yolu ile Firmware güncellemenizi edinebilirsiniz.)

Aynı modeme sahibim, ben de aynı sorundan muzdariptim. Hemen yapayım, teşekkür ederim.

Yalnız paylaştığınız firmware sürümü nedir, göremedim?

Merhaba Arkadaşlar

TD-W9970 V3 modem güncellemsi yaptım.
Firmware Versiyonu:17.01.20.01005
Donanım Versiyonu:TD-W9970 v3 00000001

Herşey normal ama sonradan fark ettim ki güncelleme menüsü kapanmış. Tekrar nasıl açabilirim?

Dosya Ekleri

• modem.JPG
    modem.JPG
    15 KB · Görüntüleme: 3.798
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar. Firmware seçeneği artık yok firmware seçeneğini görmek için modem arayüzüne girerken:
Kullanıcı adı : root
Şifre : tTn3+Z@!Sr0O+
girmeniz gerekmektedir. Bu şifre ile giriş yaptıktan sonra firmware update ve daha çok ayarı bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Modemimde bağlantı kopmaları yaşıyordum. Firmware güncellemesi sorunumu çözer diye düşünüyordum ama öyle olmadı. 17.01.20.01005 yazılım versiyonundan 16.09.30.01005 versiyonuna düştüm. Çünkü firmware dosyasında versiyon bilgisi yoktu. Müşteri hizmetlerinden firmware dosyası istedim ama bana 16.09.30.01005 versiyonu gönderdiler. Acaba 17.01.20.01005 versiyonunu bana gönderebilecek birisi var mı? Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı