TP-Link TD-W9970v3 modem iyi mi?

509401

Hectopat
202207101_184542.jpg

Merhaba, modemim iyi mi? Değiştirmeye gerek var mı?

5 Ghz desteklemiyor, bağlanan cihaz sayısı biraz artınca sapıtmaya başlıyor. Kablosuz kanaldan kesinlikle stabil internet dağıtamıyor. Wi-Fi 6E bile konuşulurken bırakın ax’i ac desteğinden bile yoksun. 20-25 Mbps’lik altyapımda bile çok yakın mesafeden (en fazla 5 metre, tek duvar) stabil kablosuz bağlantı sunamıyor. Modem olarak kullanıp yanında router bağladığım zaman hiç anlık düşüş yaşamadan kullanabiliyorum internetimi. Tek cihaz olarak kullanacaksanız uzak durun. Ek olarak yönlendirici kullanacaksanız olabilir.

İyi diyen kullanıcılar neyine göre yorum yapıyorlar merak ettim.

5 GHz desteklemiyor, bağlanan cihaz sayısı biraz artınca sapıtmaya başlıyor. Kablosuz kanaldan kesinlikle stabil internet dağıtamıyor. Wi-Fi 6E bile konuşulurken bırakın Ax'i AC desteğinden bile yoksun. 20-25 Mbps'lik altyapımda bile çok yakın mesafeden (en fazla 5 metre, tek duvar) stabil kablosuz bağlantı sunamıyor. Modem olarak kullanıp yanında router bağladığım zaman hiç anlık düşüş yaşamadan kullanabiliyorum internetimi. Tek cihaz olarak kullanacaksanız uzak durun. Ek olarak yönlendirici kullanacaksanız olabilir.

Hocam evde 3 kişi kullanıyor inteneti ben dahil ben kablo ile kullanıyorum eğer kablo ile bir sorun yoksa gerek yok değiştirmeye. Evet uzağa gidince çekmiyor fakat oda sıkıntı değil şu an önemli olan kablo ile güzel çekmesi.

Kablo ile bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak dediğim gibi kablosuz performansı rezalet. Sadece çekim mesafesi olarak değil. Modemin dibinde bile hız testi grafiği aşırı dalgalı sonuç veriyor. Yönlendirici taktıktan sonra dümdüz çizgi halinde çıkıyor. Modem arayüzü ilkel, belirli periyotlarda reset atmazsam kablosuz bağlantı neredeyse sıfıra iniyordu.

Kablolu bağlantıda bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

5 Ghz desteklemiyor, bağlanan cihaz sayısı biraz artınca sapıtmaya başlıyor. Kablosuz kanaldan kesinlikle stabil internet dağıtamıyor. Wi-Fi 6E bile konuşulurken bırakın ax’i ac desteğinden bile yoksun. 20-25 Mbps’lik altyapımda bile çok yakın mesafeden (en fazla 5 metre, tek duvar) stabil kablosuz bağlantı sunamıyor. Modem olarak kullanıp yanında router bağladığım zaman hiç anlık düşüş yaşamadan kullanabiliyorum internetimi. Tek cihaz olarak kullanacaksanız uzak durun. Ek olarak yönlendirici kullanacaksanız olabilir.

Hocam hangi router'ı kullanıyorsunuz? Modemi değiştirip Hero DSL tarzı bir şey mi alsam, yoksa OpenWrt destekli bir router mi alsam sizce? Ayrıca bu aleti sadece modem olarak nasıl kullanıyoruz, kurulumu nasıl oluyor routerla? Hiç yapmadım önceden, bilmiyorum.

Huawei AX3 kullanıyorum. W9970v3'ü router olarak kullanmayı hiç denemedim. Ayrıdan modem aldığımda daha pahalıya geliyordu, o yüzden eldekini sadece routera interneti iletmesi için kullanıyorum. Kablosuz özelliği falan kapalı yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı