TP-Link VX230v bağlantı kopması

blueorigin

Decapat
Makaleler
1
Merhaba.

Evde daha çok Wi-Fi kullandığım için ve 5GHz yeni bir modem kullanmak istediğim için modemimi değiştirmiştim. Ancak sağlıklı bir kurulum yapmama rağmen modem değiştirdiğimden bu yana internet bağlantımda gün içinde ara ara 1-2 dakikalık kopmalar yaşanıyor. Nasıl çözeceğimi bilemiyorum açıkçası. Aynı sorunu yaşayanlar var aşağıda ama onlarda da çözüm yok.

Selam dostum forum fiberdeki benim konum servise gönderdiğinde test yapıp sorum yok diyip gönderiyorlar birlik olup bir şeyler yapmamız gerekiyor.

Hocam ben bir çözüm buldum ilk olarak VX230v(EU1) 1.0_0.13.0 2.0.0 v606c.0 Build 230904 Rel.40445n.zip adresindeki Firmware güncellemesini yükledim modeme ve kurdum. 2 ve 5G Wi-Fi kanallarını 13 yapıp 40 MHz sabitledim ikisinde. Network > lan settingsden IP adress pool 192 168 1 1 - 192 168 1 249 yapıp sonra da Security kısmından IPv4 ve IPv6 firewall kapattım ondan sonra da network > DSL settings kısmından annex A/L/M yapıp bit swap ve sra açıp sonra Wireless > Advanced settings short gı, AP ısolation ve Air time fairness açtım son olarak da bunların hepsini yapıp kayedditken sonra yeninden başlattım 2 gündür sorun yaşamıyorum.
@Şeyhmus İpek
@Chandler Muriel Bing

Son düzenleme:
Ben bugün TP-Link'i aradım ve farklı model ile değiştirmek istediğimi söyledim ama olmaz dediler ben de iade etmek istiyorum dedim, kargo kodu gönderip iade için kayıt açtılar 1 hafta içinde kargolayıp göndereceğim ve muhtemelen iade faturası kesecekler o faturayı da alıp Teknosa'ya götürüp iade edeceğim ve başka modem alacağım TP-Link pişmanlıktır.

Ben bugün TP-Link'i aradım ve farklı model ile değiştirmek istediğimi söyledim ama olmaz dediler ben de iade etmek istiyorum dedim, kargo kodu gönderip iade için kayıt açtılar 1 hafta içinde kargolayıp göndereceğim ve muhtemelen iade faturası kesecekler o faturayı da alıp Teknosa'ya götürüp iade edeceğim ve başka modem alacağım TP-Link pişmanlıktır.

Hocam dediğim şeyleri yapın boşuna uğraşmayın derim hepsini yapmanız maksimum 10 15dk alır ve bugün 3. gün oldu modem sorunsuz çalışıyor.

Ben 7 Mart tarihinde tekrardan kendilerine gönderdim. Test edip bir sorun bulamadılar. Nasıl iade ettirmeyi başardın ?

Hocam ben bir çözüm buldum ilk olarak VX230v(EU1) 1.0_0.13.0 2.0.0 v606c.0 Build 230904 Rel.40445n.zip adresindeki Firmware güncellemesini yükledim modeme ve kurdum. 2 ve 5G Wi-Fi kanallarını 13 yapıp 40 MHz sabitledim ikisinde. Network > lan settingsden IP adress pool 192 168 1 1 - 192 168 1 249 yapıp sonra da Security kısmından IPv4 ve IPv6 firewall kapattım ondan sonra da network > DSL settings kısmından annex A/L/M yapıp bit swap ve sra açıp sonra Wireless > Advanced settings short gı, AP ısolation ve Air time fairness açtım son olarak da bunların hepsini yapıp kayedditken sonra yeninden başlattım 2 gündür sorun yaşamıyorum.
@Şeyhmus İpek
@Chandler Muriel Bing
IPv4 ve IPv6 firewall dışında hepsini denedim. Gelince tekrardan deneyeceğim.

Ben 7 Mart tarihinde tekrardan kendilerine gönderdim. Test edip bir sorun bulamadılar. Nasıl iade ettirmeyi başardın?

IPv4 ve IPv6 firewall dışında hepsini denedim. Gelince tekrardan deneyeceğim.

Dediklerimin hepsini modemde yapın ve modeminizin sürümü böyle gözükmeli hocam.

1710326964186.png

Hepsini yapıp aynı benim gibi kaydedin. Birini yapıp sonra eski haline çevirmeyin.
Allah'a şükür sonunda düzeltmeyi başardım.

@Şeyhmus İpek

Dosya Ekleri

• image (17).png
    image (17).png
    20,4 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı