TP-Link VX230v bağlantı kopması

Dediklerimin hepsini modemde yapın ve modeminizin sürümü böyle gözükmeli hocam.

Eki Görüntüle 2139819

Hepsini yapıp aynı benim gibi kaydedin. Birini yapıp sonra eski haline çevirmeyin.
Allah'a şükür sonunda düzeltmeyi başardım.

@Şeyhmus İpek
Hocam dediğin yazılım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Bana kalırsa sende bu duruma çok sevinmemen modemin ciddi problemleri var bugün işe yarar yarın yaramaz sen üzülürsün.

Hocam dediğin yazılım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Bana kalırsa sende bu duruma çok sevinmemen modemin ciddi problemleri var bugün işe yarar yarın yaramaz sen üzülürsün.

Bunu zaman gösterecek hocam ama sevinmemin sebebi yaşadığım SNR margin hatası sayısıda artık 0 stabil kaldı hiç hata vermiyor öncesine göre.

1710327545966.png

İnşallah nihai çözümü bulmuşumdur. @Şeyhmus İpek

Eki Görüntüle 2139830
Modemi yenisiyle değiştirmeden önceki durum. Gerçi yenisiyle değişince de CRC çözüldü kopma başladı. Hakkında hayırlısı hocam.

Hocam sizin ev kablolarında bir problem olabilir mi? Hayatımda ilk defa bu kadar CRC hatasını 17.8 SNR marginde görüyorum. (dediğim ayarlarımda yapın hocam annex A olarak gözüküyor en baştan söylemek gerekirse.)

Ben bugün TP-Link'i aradım ve farklı model ile değiştirmek istediğimi söyledim ama olmaz dediler ben de iade etmek istiyorum dedim, kargo kodu gönderip iade için kayıt açtılar 1 hafta içinde kargolayıp göndereceğim ve muhtemelen iade faturası kesecekler o faturayı da alıp Teknosa'ya götürüp iade edeceğim ve başka modem alacağım TP-Link pişmanlıktır.
Hocam TP-Linki aradım durumu tekrardan anlattım. Bana biz üretici firmayız bizde para iadesi mümkün değil değişimini sorduğumda mail atın dedi. Aklımı yitirmeme ramak kaldı sen TP-Linki mi aradın yoksa Teknosa firmasıyla mı görüştün ? İki farklı cevap var ortada.

Hocam sizin ev kablolarında bir problem olabilir mi? Hayatımda ilk defa bu kadar CRC hatasını 17.8 SNR marginde görüyorum. (dediğim ayarlarımda yapın hocam annex A olarak gözüküyor en baştan söylemek gerekirse.)
Görsel eskiye ait hocam zaten test ettiklerinde problemi kabul edip değiştirdiler. Telekomun siyah kablosuyla YAK-1 konnektörle bağlantılarını iyileştirdim. Modeminde CRC bastığını söyleyebilirim.

Hocam TP-Link'i aradım durumu tekrardan anlattım. Bana biz üretici firmayız bizde para iadesi mümkün değil değişimini sorduğumda mail atın dedi. Aklımı yitirmeme ramak kaldı sen TP-Link'i mi aradın yoksa Teknosa firmasıyla mı görüştün? İki farklı cevap var ortada.

Görsel eskiye ait hocam zaten test ettiklerinde problemi kabul edip değiştirdiler. Telekom'un siyah kablosuyla yak-1 konnektörle bağlantılarını iyileştirdim. Modeminde CRC bastığını söyleyebilirim.

Hocam evinize gidince benim bütün önerdiğim ayarları yapın varsa Discord isminizi söyleyin size yardım edeyim şu cehennemden ben çıktım sizi de çıkarayım.

Hocam evinize gidince benim bütün önerdiğim ayarları yapın varsa Discord isminizi söyleyin size yardım edeyim şu cehennemden ben çıktım sizi de çıkarayım.
Hocam modem dağıtıma çıkmış gelince dediklerinizi tekrar yapacağım.

Yeni firmware gelmiş hocam 0.14.0 2.0.0 v606c.0 Build 231129 Rel.34735n

Son düzenleme:

Yeni Firmware gelmiş hocam 0.14.0 2.0.0 V606C. 0 Build 231129 rel. 34735n.

Onu hemen kuruyorum hocam sizde kurun ve dediğim ayarları yapın.

Yeni firmware gelmiş hocam 0.14.0 2.0.0 v606c.0 Build 231129 Rel.34735n
artık bu yeni güncelleme ve ayarlar sayesinde modeminizde problem kalmayacak inşallah

Son düzenleme:

Geri
Yukarı