TPLINK TD-W8151N Ağdan TV'ye Veri Aktarım Problemi (Stream)

XanthiN

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Merhaba,

Telefon ve TV'um aynı ağa bağlı iken oldukça eski modemimden (AirTies RT-211) telefonumun galerisinden fotoğraflarımı ve YouTube uygulaması üzerinden izlediğim videoyu direk olarak alttaki tuş ile TV ye yansıtabiliyordum.

w-FR-Ft0PzA1EEdaJNItHeMUIGXvf9Tbajpwpi_BsjtvdwJr_z1GV5nAo3_2_oOm_wWedVa3kkM2icJy6BTYid7Cc9A3AKmYNiBYmLnX1DjB=s0-d-e1-ft

O modemim arızalanınca yerine TPLINK TD-W8151N modemi aldım, kurulumunu yaptım ve elektronik aletlerimi sorunsuz bir şekilde modeme bağladım. İnternet erişimim tam ve hiçbir sıkıntı yok tüm cihazlarım aynı ağda. Fakat eskiden yaptığım gibi YouTube app üzerinden video açtığımda yukarıda fotoda olan "yansıtma / aktarma" tuşu çıkmıyor. Aynı şekilde galerinin görüntüyü yansıtmak için cihaz seçin kısmında da TV gözükmüyor. Bu arada tekrar hatırlatayım tüm cihazlar aynı ağda ve TV dahil hiç bir cihazda internet problemi de yok.

Modemin arayüzünden baktığımda da MAC adresleriyle bu bilgileri doğrulayabiliyorum. Sorunsuz şekilde aynı ağa bağlılar.

Emin olmak için kopma sorunları yaşadığım arızalı modemimi tekrar kurdum cihazları bağladım. Bu görüntü aktarma / stream tuşu çıkıyor ve sorunsuz şekilde çalışıyor, fakat yeni TPLINK TD-W8151N modemi mi tekrar kurduğumda ise fotoğraf aktarmak için tuşa bastığımda cihaz seçin ekranında TV aynı şekilde bulunamadı ve YouTube uygulamasında yukarı resimdeki stream tuşu bile çıkmadı.

Buradan şu sonucu çıkardım, modem ağ ayarlarında bir problem var ayar yapılması gerekli veya uzak ihtimal de olsa modemim bu özelliği desteklemiyor. Bu özelliği açmak için modem arayüzünden hangi ayarları yapmam lazım ?

Son düzenleme:
ÇÖZÜM

Probleminiz ile ilgili modeminizin paylaşım ayarları için modem arayüzünde aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz. Cihaz ara yüzüne ulaşmak için (192.168.1.1) Ara Yüzü Ayarları>Kablosuz sayfası içindeÇoklu SSID Ayarlarında QSS/WPS Kullanın>Hayır işaretleyiniz, Access Point Ayarlarında Kanalı 1,6 veya 11 yapınız ve sayfadaki Kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz. Güvenlik düzeyi yüksek olduğu için şifreleme türünü WPA2 değil sadece WEP-64Bit veya WPA-PSK olarak yapılandırınız. İşlemler için aşağıda yer alan şablonu inceleyebilirsiniz.

image001.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı