TPM 2.0 ve UEFI saçma mı? Normal mi?

Sokaner

Hectopat
Daha fazla  
Anlamıyorum Microsoft resmen milyonlarca bilgisayarı bir kenara attı ve yeni nesil sistem gereksinimleri koydu. Oysaki ufak bir bypass ile (legal) i7 4790S ve TPM olmayan bilgisayarıma Windows 11 indirdim ve gayet stabil çalıştı. Bu demek oluyor ki çalışabiliyor. Ama Microsoft neden eski bilgisayarları reddetti sizce?

Ama bundan önceki Windows'lar çalışabiliyordu TPM olmadan ve zorunlu hale getirmesini saçma buluyoruz zaten

İşletim sistemi gereksinimleri sonraki yıllarda çıkacak güncellemeleri dahil ederek hesaplanıyor. Gereksinimi kaldırıp yüklemeniz ileride TPM olmadan kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Anlamıyorum Microsoft resmen milyonlarca bilgisayarı bir kenara attı ve yeni nesil sistem gereksinimleri koydu. Oysaki ufak bir bypass ile (legal) i7 4790S ve TPM olmayan bilgisayarıma Windows 11 indirdim ve gayet stabil çalıştı. Bu demek oluyor ki çalışabiliyor. Ama Microsoft neden eski bilgisayarları reddetti sizce?

TPM 2.0 zorunluluğu en geç Windows 10 desteği bittikten sonra kalkacak çünkü başka güncel Windows yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı