TPM, AMD Sistemlerde Performans Sorunları Yaratabiliyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-Windows-11.jpg

Microsoft Windows 11 ile yalnızca birçok işlemci için desteği kesmekle kalmadı, aynı zamanda işletim sistemini TPM 2.0 (Güvenilir Platform Modülü sürüm 2) ile sınırladı. AMD sistemlerde TPM, firmware’de uygulanan bir tür güvenlik modülü olan “fTPM” olarak da adlandırılıyor. fTPM özelliğini AMD sistemlerde kolayca etkinleştirmek mümkün, ancak bazı yapılandırmalar için bu özellik bir takım performans sorunlarına […]

Devamı: TPM, AMD Sistemlerde Performans Sorunları Yaratabiliyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

AMD-Windows-11.jpg

Microsoft Windows 11 ile yalnızca birçok işlemci için desteği kesmekle kalmadı, aynı zamanda işletim sistemini TPM 2.0 (Güvenilir Platform Modülü sürüm 2) ile sınırladı. AMD sistemlerde TPM, firmware’de uygulanan bir tür güvenlik modülü olan “fTPM” olarak da adlandırılıyor. fTPM özelliğini AMD sistemlerde kolayca etkinleştirmek mümkün, ancak bazı yapılandırmalar için bu özellik bir takım performans sorunlarına […]

Devamı: TPM, AMD Sistemlerde Performans Sorunları Yaratabiliyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
O zaman AMD APU aldığım zaman Windows 11 kurmayacağım.Bilgilendirdiğiniz için sağolun hocam.

Bu sorun YouTube'da video izlerken bile gerçekleşiyor. Bilgisayar saniyelik aksıyor resmen, ses ve fare aşırı yavaşlıyor. 1-2 saniye civarı sürüyor. Aylardır nedenini arıyordum. Nihayet ortaya çıktı.

Bu sorun YouTube'da video izlerken bile gerçekleşiyor. Bilgisayar saniyelik aksıyor resmen, ses ve fare aşırı yavaşlıyor. 1-2 saniye civarı sürüyor. Aylardır nedenini arıyordum. Nihayet ortaya çıktı.

Bende de aynısı var bir anda her şey çok yavaşlıyor ve kasmaya başlıyor.
Yakında düzelir inşallah.

Bende de aynısı var bir anda her şey çok yavaşlıyor ve kasmaya başlıyor.
Yakında düzelir inşallah.

Uzun süredir varmış sanırım bu sorun. Şu an insanlar bayağı baskı yaptığı için düzeltmeyi hızlandırır mı bilmiyorum. TPM'yi kapatmak sorunu çözüyor diyorlar ama TPM'siz Windows 11 kullanmanın bir zararı olur mu tam olarak bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı