TPM Bypass ile kurulmuş Valorant açılmıyor

Shenzhenn

Hectopat
Makaleler
1
TPM bypass ile Windows 11 AtlasOS kurdum. Hiçbir şeyde sorun yaşamıyorum fakat Valorant'ta TPM sorunu yaşamaktayım.

AtlasOS'un sağladığı bypass da işe yaramamakta, ne yapmam gerekiyor?

Uyumluluk değiştirdiğim zamansa uyumluluğu değiştir diyor.
1711836687154.png

Son düzenleme:
Windows 11 çıktığı günden beri bypass dahi yapsanız Valorant TPM olmadığı için açılmıyor, oynamak istiyorsanız Windows 10'a dönmeniz tek çare. Desteklemeyen işlemciyi bypass ile atlatsanız sorun olmuyor ancak TPM'i mutlaka istiyor.

Windows 11 çıktığı günden beri bypass dahi yapsanız Valorant TPM olmadığı için açılmıyor, oynamak istiyorsanız Windows 10'a dönmeniz tek çare. Desteklemeyen işlemciyi bypass ile atlatsanız sorun olmuyor ancak TPM'i mutlaka istiyor.
Güncellemeleri yaptım diye mi AtlasOS'da bile sorun yaşıyorum. Harbiden hiç dönesim gelmedi Windows 10'a 11 katlar 10'u.

1711837057298.png

Muhtemelen bir de güncelleme yapmadan AtlasOS'da bu şekilde deneyeceğim olmazsa mecbur Windows 10 gözüküyor bana.

Bu tür yazılımlar Valorant hesabınızı kalıcı olarak yasaklanmasına sebebiyet verebilir. Çok normal bile olan uygulamalardan dolayı hesapları kapatılan çok insan var. Daha iyi PC alana kadar Windows 10 idare etmelisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
TPM Bypass uygulaması Windows'un TPM kimliğini değiştiriyor ve Windows Update buraya baktığı için TPM var görüp Windows 11 yüklüyor. Valorant anti-cheat sistemi Windows katmanındaki TPM kimliğine değil doğrudan donanıma bakıyor, Windows ustundeki herhangi bir bilgiyi önemsemez/doğru kabul etmez Valorant, Windows'tan oncesinde post ve boot aşamasındaki bilgileri kontrol eder. Windows'un kendisine raporladığı verileri kullanmaz kendisi taramalar yapar. Sistemin kendisine bildirdiği bak ben TPM moduluyum diyen uygulamaları tanımaz hatta anti-cheat yazılımı bu tarz taklitçi uygulamaları gördüğü anda sizi kara listeye alır ve Valorant'la ilgili bir şey olmasa dahi, sadece başka bir uygulamayı kullanmak için crack tarzı bir şey olsa dahi hile yazılımı olarak görüp oyunu çalıştırmaz.

TPM Bypass uygulaması Windows'un TPM kimliğini değiştiriyor ve Windows Update buraya baktığı için TPM var görüp Windows 11 yüklüyor. Valorant anti-cheat sistemi Windows katmanındaki TPM kimliğine değil doğrudan donanıma bakıyor, Windows ustundeki herhangi bir bilgiyi önemsemez/doğru kabul etmez Valorant, Windows'tan oncesinde post ve boot aşamasındaki bilgileri kontrol eder. Windows'un kendisine raporladığı verileri kullanmaz kendisi taramalar yapar. Sistemin kendisine bildirdiği bak ben TPM moduluyum diyen uygulamaları tanımaz hatta anti-cheat yazılımı bu tarz taklitçi uygulamaları gördüğü anda sizi kara listeye alır ve Valorant'la ilgili bir şey olmasa dahi, sadece başka bir uygulamayı kullanmak için crack tarzı bir şey olsa dahi hile yazılımı olarak görüp oyunu çalıştırmaz.
Vanguard virüsten farksız bir şey zaten, ileride bi' hackelenme durumu falan olmadığı sürece bu sistemi de düzeltmezler. Tamam, anti-cheat olarak bayağı iyi ama sürekli arka planda çalışıyor. Oyuncu kitlesi koyun zaten, kimse bir şey de demiyor. :p

Windows 10'a döneceğim ne yazık ki.

Geri
Yukarı