Tps RPG oyunu yapmak

Yiğit Süren

Femtopat
Daha fazla  
Tps RPG oyunu yapacağım Unity ile mi yoksa ue ile mi yapayım? Hangisinde hangi dil kullanılır ve daha basit olur? Karar veremedim size sorayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her iki motorla yapılır. Unity C#, ue C++ dilini kullanır. Basitlik motoru ne kadar iyi bildiğine göre degişir. Burada en önemli etken o motorun ne kadar kaynağı olduğudur. İnternetten unity rpg, Unreal rpg yazıp çıkan sonuçlara bak. Hangisi daha açık daha basit gözüküyorsa ona yönelebilirsin. Ue de template olarak zaten hazır bir şablon var. Ben olsam o şablon üzerine ekleyerek ilerlerdim. (oyun 2d ise kesinlikle Unity)

Her iki motorla yapılır. Unity C#, ue C++ dilini kullanır. Basitlik motoru ne kadar iyi bildiğine göre degişir. Burada en önemli etken o motorun ne kadar kaynağı olduğudur. İnternetten unity rpg, Unreal rpg yazıp çıkan sonuçlara bak. Hangisi daha açık daha basit gözüküyorsa ona yönelebilirsin. Ue de template olarak zaten hazır bir şablon var. Ben olsam o şablon üzerine ekleyerek ilerlerdim. (oyun 2d ise kesinlikle Unity)
3d yapıcam ama kodlama konusunda hiç bilgim yok sıfırdan öğrenicem ue den yapabilirim ama sistemim çok iyi değil yaptığım oyunu kendim test edememe sıkıntım var
skyrim tarzı oyun yapıcam

teşekkürler.peki bu c# dilini öğrenebileceğim kodlama oynu tarzı bi oyun biliyomusunuz?
Maalesef bilmiyorum. Yaptığın oyun türü için C# dilini iyi bilmen gerekiyor. Özellikle oop, tasarım desenleri konusunda gerçekten bilgili olman lazım. Bu yüzden bence sıfırdan ileriye C# kursu alsan iyi olur.

Geri
Yukarı