Tracert ve ping değerleri

Cagri SANSAR

Picopat
Herkese merhaba. Benim sorunum oyunlarda paket loss ile birlikte sürekli ve ani ping yükselmesi. Bazen de packet loss'suz yüksek ping ile oynuyorum. Kablosuz bağlanıyorum, 1-2 güne kablo alacağım onla da deneyeceğim. Aşağıya hat değerlerimi vs. bırakıyorum. @Ulunay hocam sizden de bekliyorum.

Ekran görüntüsü 2021-03-07 151255.png

Ekran görüntüsü 2021-03-07 155910.png

Ekran görüntüsü 2021-03-07 160332.png

Ekran görüntüsü 2021-03-07 160402.png

feahleinda_

Decipat
Yer
-
Ani ping yükselmesi genelde uploada yüklenildiğinde oluyor. Aynı ağda başka biri varsa ve aktif bir şekilde kullanıyorsa olabilir.

Utku Girgin

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
17
Yer
Tekirdağ, Türkiye
Kablolu bağlandığınızda da sorun devam edecek mi kontrol ediniz. Çözülürse kullanılan Wi-Fi kanalını değiştirmeyi deneyebilirsiniz veya kaliteli bir kablosuz bağlantı sağlayan cihaz alabilirsiniz. Varsa güncellemeleri de yapabilirsiniz.

Kablolu da devam ediyorsa altyapı kaynaklı mı diye bir de internet servis sağlayıcınızdan kontrol etmelerini istemelisiniz. Evinizde hiçbir şey yapmadığınız halde sebepsiz yere böyle bir sorunun belirmesi genellikle servis sağlayıcı kaynaklı oluyor.

KS
C

Cagri SANSAR

Picopat
Kablolu bağlandığınızda da sorun devam edecek mi kontrol ediniz. Çözülürse kullanılan Wi-Fi kanalını değiştirmeyi deneyebilirsiniz veya kaliteli bir kablosuz bağlantı sağlayan cihaz alabilirsiniz. Varsa güncellemeleri de yapabilirsiniz.

Kablolu da devam ediyorsa altyapı kaynaklı mı diye bir de internet servis sağlayıcınızdan kontrol etmelerini istemelisiniz. Evinizde hiçbir şey yapmadığınız halde sebepsiz yere böyle bir sorunun belirmesi genellikle servis sağlayıcı kaynaklı oluyor.
Çok teşekkür ederim. Kabloyla deneyip değerleri ve sorun olup olmadığını tekrardan yazarım.
Kabloyu aldım, testleri yaptım. Aşağıya ekleyecem, bir bakar mısınız @Ulunay @Utku Girgin @millonertiger
@Utku Girgin ADSL kullanıyorum ve malum upload hızları kötü. Bu fotoğrafı attıktan yarım saat sonra falan tekrar yaptım ve bazı yerler yüksek çıktı yine. Evdeki kullanımdan dolayı oluyodur bu olay değil mi? Aydınlatırsanız çok makbule geçer.
Çok teşekkür ederim. Kabloyla deneyip değerleri ve sorun olup olmadığını tekrardan yazarım.
Kabloyu aldım, testleri yaptım. Aşağıya ekleyecem, bir bakar mısınız @Ulunay @Utku Girgin @millonertiger
@Utku Girgin ADSL kullanıyorum ve malum upload hızları kötü. Bu fotoğrafı attıktan yarım saat sonra falan tekrar yaptım ve bazı yerler yüksek çıktı yine. Evdeki kullanımdan dolayı oluyodur bu olay değil mi? Aydınlatırsanız çok makbule geçer.
@Utku Girgin Bu fotoğrafı attıktan yarım saat sonra falan tekrar yaptım ve bazı yerler yüksek çıktı yine. Evdeki kullanımdan dolayı oluyodur bu olay değil mi? Aydınlatırsanız çok makbule geçer.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-03-08 143110.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-08 143110.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 11
  • Ekran görüntüsü 2021-03-08 143319.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-08 143319.png
    57,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı