Trafik kazası sonrası ne yapılmalı?

Eckpl

Decapat
Arkadaşlar geçtiğimiz Çarşamba günü Kızılay'da ufak bir kaza geçirdim. Karşı tarafla tutanak tutup olay yerini fotoğraflayıp ayrıldık. Tutanağın bir kopyası da bende var haliyle ama bu aşamadan sonra ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Bilgisi olan var mı?

Karakola gidin suçlu taraf karşı tarafın hasarını ödemek zorunda.
Çevremden öğrendiğime göre kendi aracımı sanayiye yaptırmak için götürmem gerekiyomuş kazadan dolayı yapılması gereken işlemleri onlar yaparlar gibi şeyler dediler ama bana pek doğru gibi gelmedi.

Karakola gidin karşı tarafta gelir baş vurduğunuz zaman, eğer suçlu onlarsa parasını verirler veya beraber gidersiniz sanayiye aracın masraflarını öderler.

Eğer tutanağınızı tuttuysanız sigortanız ile görüşmeniz gerekiyor. Sigortanız size ne yapmanız gerektiğini ayrıntılı olarak anlatacaktır.

Karakola gidin suçlu taraf karşı tarafın hasarını ödemek zorunda.
Anlaşmazlık olmazsa karakola gidilmez, polis çağırılmaz, karşı taraftan para istenmez. Aracınızı ustaya verir yaptırırsınız. Tutanak sigortaya gider, sigorta ekspertize gönderir, kaza tutarı karşı tarafın sigortasından kesilip size verilir. 5 iş günü geçmeden kaza tutanağı ve görüntüsünün sigortaya ulaştırılması gerekiyor.

Anlaşmazlık olmazsa karakola gidilmez, polis çağırılmaz, karşı taraftan para istenmez. Aracınızı ustaya verir yaptırırsınız. Tutanak sigortaya gider, sigorta ekspertize gönderir, kaza tutarı karşı tarafın sigortasından kesilip size verilir. 5 iş günü geçmeden kaza tutanağı ve görüntüsünün sigortaya ulaştırılması gerekiyor.

Anladım çok teşekkür ederim. Bu tutanağı sigortaya verme işini benim mi yapmam gerekiyor? Usta halledebilir de denilmişti bana.

Biz anlaştığımız halde karakolda çözmüştük tamamen tüm işlemleri, kazanın durumundan durumuna değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı