Trafik kazasında kusurlu kim?

karakus099

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar maalesef trafikte bir kaza geçirdim. Allah’a şükür can kaybı vs yok. Işıklarda bekliyordum. Orta şeritteydim ama yeşil de yanınca sağ şeritte çok sıra olduğu için sol şeride geçmek istedim. Sola geçerken aniden her şey bir anda oldu hatırlamıyorum bile yandan arabayla temas oldu. Tam temas diyemem benim sadece sol aynamı biraz kapadı onun dışında arabamda sorun yok. Ama karşı taraf kaldırıma sürttüğü için sol lastiklerinde ve de ön sol çamurluğunda hasar oluştu. Acaba burda %100 kusurlu ben miyim? Kesinlikle sola geçerken arkama baktım, araba yoktu yoksa hayatta geçmezdim. Sinyal verip vermediğimi hatırlamıyorum bile o an ki şokla. Her şey bir anda oldu. Trafik polisi karşı tarafı azarladı. Çünkü 50 km olan yolu 75 belki daha fazla bir hızla geliyordu. Yavaşlasa hiçbir şey olmayacaktı. Böyle durumlarda mobeseler de inceleniyor mu acaba?

Son düzenleme:
Hocam emin misiniz araba olmadığına eğer yoksa MOBESE'ye bakılır arkadaki araç bir anda geliyorsa kusurlu karşı taraf olur.

Hocam emin misiniz araba olmadığına eğer yoksa MOBESE'ye bakılır arkadaki araç bir anda geliyorsa kusurlu karşı taraf olur.
Kesinlikle ben farketmedim. Dikkat ederim böyle durumlarda. Hızlı geldiğini bile görmedim.

Ek olarak temas yok dedi trafik polisi tutanak tutmadı kendileri bir şey çıkmaz dediler. Karşı taraf tutanak tutmak istedi. temas oldu diye yazıldı tutanağa. Ben de açıkçası temas oldu yazdım. O da sol aynama hafif dokunduğu için. Belki de hata yaptım.

Muhtemelen kör noktada kaldığı için adamı görmediniz ve şeride daldınız. Yoksa ışıklarda falan gelirken adamı görmemeniz için 300kmh üstü bir süratle gelmesi lazım sanırım.
Onu ben de düşündüm ama her zaman kullandığım bir cadde. Alışkınım o yola. Hatta düşündüm başka şeritten mi çıktı acaba diye. Şaşırdım. Emin değilim. O yüzden merak etmiştim mobeselere bakılıp bakılmadığına.

Merhaba maalesef trafikte bir kaza geçirdim. Allah'a şükür can kaybı vs yok. Işıklarda bekliyordum. Orta şeritteydim ama yeşil de yanınca sağ şeritte çok sıra olduğu için sol şeride geçmek istedim. Sola geçerken aniden her şey bir anda oldu hatırlamıyorum bile yandan arabayla temas oldu. Tam temas diyemem benim sadece sol aynamı biraz kapadı onun dışında arabamda sorun yok. Ama karşı taraf kaldırıma sürttüğü için sol lastiklerinde ve de ön sol çamurluğunda hasar oluştu. Acaba burada %100 kusurlu ben miyim? Kesinlikle sola geçerken arkama baktım, araba yoktu yoksa hayatta geçmezdim. Sinyal verip vermediğimi hatırlamıyorum bile o an ki şokla. Her şey bir anda oldu. Trafik polisi karşı tarafı azarladı. Çünkü 50 km olan yolu 75 belki daha fazla bir hızla geliyordu. Yavaşlasa hiçbir şey olmayacaktı. Böyle durumlarda MOBESE'ler de inceleniyor mu acaba?

Karşı taraf şikayet ederse tabii ki incelenir MOBESE'ler. Yani kazayı görmeden %100 diye bir oran veremeyiz. Sizin sinyal verip vermemenize karşı arabanın hızına aranızdaki mesafeye göre heyet karar verir şimdi aynaya baktım araba yoktu diyorsunuz demek ki varmış. Geçmiş olsun tekrardan.

Şu anda hatalı siz olarak görünüyorsunuz. Sağdan sola geçen burada kusurlu bulunur. Muhtemelen kör noktanızda kaldı. Tutanak tutulmadan onarım yapmaz sigorta (karşı tarafa rücu eder). Bir tutanak tutun, karşı tarafa ulaşın. Hata oranınız hesaplansın ve o orana göre trafik sigortanızdan ödensin. Seneye bir üst kademeden ödersiniz, yine de mahkeme ve daha pahalı onarımla uğraşmazsınız.

Tutanak tutturmayan polislere de ayrıca gıcık oluyorum. Bana çarpan tırda da tutanak tutturmamaya çalışmıştı, güç bela tutanağı tutturdum, karşı taraf %100 kusurlu çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı