Trajikomik Olay

berkecelikk

Hectopat
Yer
İstanbul
Geçen Yaz yeni bir telefon için para biriktirmeye başlamıştım. iPhone 7 Plus istiyordum ve gün geçtikçe cüzdanımdaki para artıyordu. Ben biriktirebildiğim kadar biriktirecektim abim de geri kalanını kendi cebinden verecekti. 2000'e yakın para biriktiğinde abimden rica ettim tamam dedi. Aradan 2 hafta geçti okuldan yorgun argın geldim annem sürprizz diye bağırdı koştum baktım telefon almışlar fakat yanında Apple yerine Huawei yazıyor. Daha sonrası malum biriktirdiğim parayı elimden alıp bana daha ucuza bir telefon almışlar. Kitlendim kaldım üzülmesinler diye de bir şey demedim. Sonuç olarak böyle hayalleri bıraktım ve hayatıma bir hayal kırıklığı ile devam ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha ucuzdan kasıt aldıkları telefon ne?
Iphone'un özellikle eskilerinin fiyatlarını gram hak etmedikleri ortada, mesela 4100 liraya Iphone 7 yerine sana 3500 liraya M51 aldılarsa kızmak yerine teşekkür de edebilirsin.
Hayatında istediğin her şeye nokta atışıyla zınk diye ulaşabiliyor olsaydın hayatın olayı olmazdı. S6 istersin, S5 gelir. S20 istersin, S10 Lite gelir. P500A DRGB istersin, P360A gelir. O yüzden alınan ne olursa olsun onu beğeneceksin ve beğenerek kullanacaksın, yoksa hayatında mutlu olamazsın.
Eğer gidip de 1999 liralık basit bir Huawei almadılarsa ailenin yaptığında kötü bir şey görmüyorum, 5 yıllık telefona 6000 küsür lira vermek yerine daha güçlü ve daha yeni bir telefonu daha ucuza almayı düşünmeleri çok normal. P40 Lite bile 3000 lirayken artık tarih öncesinden kalma Iphone 7 Plus'a neden 6000 lira veresin ki? Bu 3000 liraya 5600X varken 6000 liraya R7 1700 almaya benzer.

Geçen Yaz yeni bir telefon için para biriktirmeye başlamıştım. iPhone 7 Plus istiyordum ve gün geçtikçe cüzdanımdaki para artıyordu. Ben biriktirebildiğim kadar biriktirecektim abim de geri kalanını kendi cebinden verecekti. 2000'e yakın para biriktiğinde abimden rica ettim tamam dedi. Aradan 2 hafta geçti okuldan yorgun argın geldim annem sürprizz diye bağırdı koştum baktım telefon almışlar fakat yanında Apple yerine Huawei yazıyor. Daha sonrası malum biriktirdiğim parayı elimden alıp bana daha ucuza bir telefon almışlar. Kitlendim kaldım üzülmesinler diye de bir şey demedim. Sonuç olarak böyle hayalleri bıraktım ve hayatıma bir hayal kırıklığı ile devam ettim.
Hocam ne almışlar peki? Iphone 7 gerçekten gereksiz pahalı o yüzden onun yerine performanslı bir Huawei aldılarsa iyi. Modelin ismini paylaşabilir misin?

Mate modeli aldılarsa sevin.

Geri
Yukarı