Trajikomik Olay

Model: Huawei Y6 2019
IPhone'den yana çok dezavantajları var.
Genel olarak çok yavaş
Örneğin kilit ekranında şifre girerken klavyeden tuşlara bastıktan 1-2 saniye sonra okuyor.
Uygulamalar kasıyor mesela Instagram mesaj yeri uzun süre içerisinde açılıyor ve kasıyor
Ve şarjı çok hızlı bitiyor 1 günde 3 kez şarj ediyorum. Tekrar para biriktirip iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum fakat yine aynı olay yaşanır diye korkuyorum...

Son düzenleme:
Enflasyonu yüksek para biriminin birikimini yapmak saçma olmuş zaten zira sizin biriktirmek için koyduğunuz para o yılki enflasyon bazında değer kaybedeceği (reel gelir hesabı olacağı için) yani alım gücü düşeceği için esasen biriktirmiş değil bir yerde zarar etmişsiniz. (Telefon almayı hayal etmekte enteresan bir hayalmiş)

Enflasyonu yüksek para biriminin birikimini yapmak saçma olmuş zaten zira sizin biriktirmek için koyduğunuz para o yılki enflasyon bazında değer kaybedeceği (reel gelir hesabı olacağı için) yani alım gücü düşeceği için esasen biriktirmiş değil bir yerde zarar etmişsiniz. (Telefon almayı hayal etmekte enteresan bir hayalmiş)

Sondaki hayal kelimesi yanlış olmuş. Tüm arkadaşlarım iPhone kullanıyordu ve benim Samsung S3 minim vardı. Bende iPhone istiyordum ama nasip değilmiş.

Ailen de sana hep en iyileri almak ister ancak bazen mümkün olmaz işte.

Aslında pek öyle değil, Abim babama bana iPhone alacağını söylemiş fakat babam oğlumun ilk telefonu benden olsun deyip Huawei almış. Sinirlenmemek elde değil
Oysa birikmişti param, Abimden yana sıkıntı da yoktu. Babam bitirdi bizi :(

Geçen Yaz yeni bir telefon için para biriktirmeye başlamıştım. iPhone 7 Plus istiyordum ve gün geçtikçe cüzdanımdaki para artıyordu. Ben biriktirebildiğim kadar biriktirecektim abim de geri kalanını kendi cebinden verecekti. 2000'e yakın para biriktiğinde abimden rica ettim tamam dedi. Aradan 2 hafta geçti okuldan yorgun argın geldim annem sürprizz diye bağırdı koştum baktım telefon almışlar fakat yanında Apple yerine Huawei yazıyor. Daha sonrası malum biriktirdiğim parayı elimden alıp bana daha ucuza bir telefon almışlar. Kitlendim kaldım üzülmesinler diye de bir şey demedim. Sonuç olarak böyle hayalleri bıraktım ve hayatıma bir hayal kırıklığı ile devam ettim.
Kendim yaşamış gibi üzüldüm. :(

S3 mini daha hızlıydı bu arada. Abimin eski telefonuydu şuan çöpe atmamış olsam kullanırdım onu. Pişmanım.
Daha ucuzdan kasıt aldıkları telefon ne?
IPhone'un özellikle eskilerinin fiyatlarını gram hak etmedikleri ortada, mesela 4100 liraya iPhone 7 yerine sana 3500 liraya M51 aldılarsa kızmak yerine teşekkür de edebilirsin.
Hayatında istediğin her şeye nokta atışıyla zınk diye ulaşabiliyor olsaydın hayatın olayı olmazdı. S6 istersin, S5 gelir. S20 istersin, S10 Lite gelir. P500A DRGB istersin, P360A gelir. O yüzden alınan ne olursa olsun onu beğeneceksin ve beğenerek kullanacaksın, yoksa hayatında mutlu olamazsın.
Eğer gidip de 1999 liralık basit bir Huawei almadılarsa ailenin yaptığında kötü bir şey görmüyorum, 5 yıllık telefona 6000 küsur lira vermek yerine daha güçlü ve daha yeni bir telefonu daha ucuza almayı düşünmeleri çok normal. P40 Lite bile 3000 lirayken artık tarih öncesinden kalma iPhone 7 Plus'a neden 6000 lira veresin ki? Bu 3000 liraya 5600X varken 6000 liraya R7 1700 almaya benzer.

1900 lira? 900 liraydı aldığımız zaman hocam.

Son düzenleme:
Telefonun bugünkü fitayına baktım Epey'den 1500 lira. O zamanlar 900 liraydı, 2000 lira biriktirdim diyorsun. Bir de biriktirdiğin o parayı elinden mi aldılar cidden. Aileni üzmek istemediğini söylemişsin ama ilişkilerini tekrar bir gözden geçirmen gerek gibi. Ayrıca telefonu iade de edebilirdin. Ama ailenin yaptığı cidden saygısızlık.

Model: Huawei Y6 2019
IPhone'den yana çok dezavantajları var.
Genel olarak çok yavaş
Örneğin kilit ekranında şifre girerken klavyeden tuşlara bastıktan 1-2 saniye sonra okuyor.
Uygulamalar kasıyor mesela Instagram mesaj yeri uzun süre içerisinde açılıyor ve kasıyor
Ve şarjı çok hızlı bitiyor 1 günde 3 kez şarj ediyorum. Tekrar para biriktirip iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum fakat yine aynı olay yaşanır diye korkuyorum...
İnternette 1500TL... 500 TL geri al :)

Telefonun bugünkü fitayına baktım Epey'den 1500 lira. O zamanlar 900 liraydı, 2000 lira biriktirdim diyorsun. Bir de biriktirdiğin o parayı elinden mi aldılar cidden. Aileni üzmek istemediğini söylemişsin ama ilişkilerini tekrar bir gözden geçirmen gerek gibi. Ayrıca telefonu iade de edebilirdin. Ama ailenin yaptığı cidden saygısızlık.

Ben hiçbir konuda ailemi üzmedim. Üzdüysem de hemen gönlünü aldım. O para da büyük ihtimalle borca harca gitmiştir. Gidip paramı verin diyecek halim yok.
Sadece biraz internetten istediğim telefonun videolarını izleyip kendimi heyecanlandırdığım için büyük hayal kırıklığı yaşadım. Yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı