TR'de üniversite vs yurt dışına yerleşmek

melihkesen

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bu yıl kötü bir üninin kötü bir bölümünü bıraktım bu yıl bir daha TYT, AYT ve KPSS'ye gireceğim.
Ama temelim zayıf ve ders çalışmayı pek sevmiyorum yani pek başarılı olamam.
Amerika'ya 12K dolar iltica edebilirim
İngilizce A2.
Almanya'ya yadaa Hollanda da teyzem yaşıyor o çağırıyor ama vize almak zor.
Sizce ne yapmalıyım?

@emircanunlts
@Salih METİN

Son düzenleme:
Yurt dışına çıkacak tüm seçenekler için uğraşmanı tavsiye ederim. Öncelikle halangil tarafından başla ki orada üniversite okuyabilesin. Oradaki üniversiteleri araştır, sana en uygun bölümü oku ve devam et. Diğer türlü hizmet sektörü hiç de iyi değil.

Yurt dışına çıkacak tüm seçenekler için uğraşmanı tavsiye ederim. Öncelikle halangil tarafından başla ki orada üniversite okuyabilesin. Oradaki üniversiteleri araştır, sana en uygun bölümü oku ve devam et. Diğer türlü hizmet sektörü hiç de iyi değil.
Doğru söylüyorsun hizmet sektörü olarak Montaj arıza servisçiliği yaptım yapıyorum aşçılık elektrik elektronik teknikerliği vb. 20 yaşındayım bu mesleklerin hiçbiri bana uygun değil teknik lise elkt-elktrnk mezunuyum ama bölümle alakam yok dediğim gibi ezbere sistemi sevmiyorum.
Yurtdışında ki eğitim hakkında pek bilgim yok ordada mı ezbere eğitim var?

@melihkesen sistem elbet farklıdır. Mesela Almanya'da sınavı kazanmanın kolay ancak okumanın zor olduğunu okumuştum. Şu hizmet sektöründen kurtulmak ve oradaki geleceğinizi daha iyiye taşımak için üniversite okumanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı