Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerde ürün zamlanınca fiyat farkı istenebilir mi?

stayinghome

Hectopat
Merhaba,

Trendyol veya Hepsiburada'dan almak istediğim bir hard disk var. Geçen hafta bakındığımda hard diskin fiyatı indirimdeydi. İndirimi gördüğüm günün ertesi günü indirim gitmişti. Şimdi ise alıp almamakta kararsızın, fiyatı inmek yerine bu sefer biraz daha artabilir de. Trendyol Hepsiburada gibi sitelerde satın aldığınız mal birkaç gün sonra tekrar indirime girerse, fiyat farkı istenebiliyor mu? Sanırım her iki sitenin de kullanıcı sözleşmesi veya mesafeli satış sözleşmesinde yazıyordur ama bakamadım açıkçası.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bakmadım ama bu konuda işini iyi yapan Amazon'dur. İndirimli almama rağmen zam sonucu fiyat farkını Amazon cüzdanıma iade ettiler. Bulursan Amazon'dan almanı tavsiye ederim ama AGT ile gönderirlerse biraz canın sıkılabilir.

Ben de bakmadım ama bu konuda işini iyi yapan Amazon'dur. İndirimli almama rağmen zam sonucu fiyat farkını Amazon cüzdanıma iade ettiler. Bulursan Amazon'dan almanı tavsiye ederim ama AGT ile gönderirlerse biraz canın sıkılabilir.
Teşekkürler. Satış sözleşmesine baktım ürün için. Alıyormuş gibi. Orada böyle bir şey yazmıyor. Sadece piyasalardaki fiyat dalgalanmalarından dolayı fiyat değişirse bundan dolayı cayma hakkı kullanamazsınız diyor. Bu böyle bir durum değil diye tahmin ediyorum. Yani bence ürün indirime girerse cayma hakkı kullanılabilir 14 gün içinde. Aklıma gelen tek o.

AGT nedir?

Geri
Yukarı