Hepsiburada, Trendyol, Amazon gibi siteler güvenilir mi?

Nami

Centipat
laptop almayı düşünüyorum ve genelde bu sitelerde diğer yerlerden daha uyguna oluyor. Şimdi ben bu sitelerden birinden almak istesem güvenip gönül rahatlığıyla alabilir miyim? Çünkü bana bu tarz satıcısı belli olmayan siteler Teknosa, Vatan gibi yerlerden daha az güvenilir geliyor. Yine aynı şekilde babam Trendyol üzerinden o zamanın parası ile 200 300 TL verip bir Bluetooth kulaklık almıştı ve bozuk geldi. Iade etmeye çalıştığımızda kulaklıklarda iade olmuyor diye bir dönüş aldık. Bunu üzerine güvenim iyice düştü? Siz ne önerirsiniz? Alananiz var mıdır? Ne edeyim, ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üç sitede güvenilir de Trendyoldan pek alışveriş yapmayı tercih etmiyorum. Amazon ve Hepsiburada'dan alışveriş yapabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti harikadır. Amazon'dan laptop alırken dikkat etmenizde fayda var. Koşulsuz iade şartlarından dolayı olmalı ki iade laptopları gönderebiliyorlar.

Aynı kulaklığı Vatan'dan alsaydınız ve bozuk çıksaydı yine iade edemeyecektiniz hijyen ürünlerinin iadesi olmaz. Servise yollarsanız servis ya yenisini yollar ya tamir eder. Bu siteler gayet güvenilirdir sıkıntı çıkma ihtimali Vatan, Teknosa'da ne kadarsa o kadardır.

Amazon nispeten çok daha iyi bir yer. Trendyol'un veya Hepsiburada'nın resmi satıcısından bulursanız alınır. Ama saçma sapan satıcılardan almayınız.

Laptop almayı düşünüyorum ve genelde bu sitelerde diğer yerlerden daha uyguna oluyor. Şimdi ben bu sitelerden birinden almak istesem güvenip gönül rahatlığıyla alabilir miyim? Çünkü bana bu tarz satıcısı belli olmayan siteler Teknosa, vatan gibi yerlerden daha az güvenilir geliyor. Yine aynı şekilde babam Trendyol üzerinden o zamanın parası ile 200 300 TL verip bir Bluetooth kulaklık almıştı ve bozuk geldi. Iade etmeye çalıştığımızda kulaklıklarda iade olmuyor diye bir dönüş aldık. Bunu üzerine güvenim iyice düştü? Siz ne önerirsiniz? Alananiz var mıdır? Ne edeyim, ne yapayım?

Site olarak hepsi güvenli satıcı olarak bilemeyiz sizin satıcının profilini incelemeniz gerek.

Saticiya bakin, mesajlar olumlu ise ve puani yuksek ise alabilirsiniz.

Üç sitede güvenilir de Trendyol'dan pek alışveriş yapmayı tercih etmiyorum. Amazon ve Hepsiburada'dan alışveriş yapabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti harikadır. Amazon'dan laptop alırken dikkat etmenizde fayda var. Koşulsuz iade şartlarından dolayı olmalı ki iade laptopları gönderebiliyorlar.

Site olarak hepsi güvenli satıcı olarak bilemeyiz sizin satıcının profilini incelemeniz gerek.

Güvenilir hocam.

Mesela diyelim ki güvenip HP Victus aldım. Üründe teknik bir hata oldu diyelim ya da kusurlu geldi vs. Bir sıkıntı olur mu? Bunu HP'den falan almadığımız için servis işi/garantisi nasıl oluyor? O sitelerden alsak bile HP garantili olup rahatça HP servislerine götürebilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı