Çözüldü Trendyol M.2 SSD siparişinde dolandırıldım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
M.2 SSD sipariş ettim. Böyle bir ürün geldi, resmen dolandırıldım ama şu an para Trendyol'da yani satıcıya geçmedi. Paketi elime aldığımda şeklinden zaten huy kaptım çünkü alacağım şey yuvarlak değil. Video aldım paketi açarken ama bir yere sabitlediğim için tam açılırken gözükmüyor elimde olduğu için. Neyse Trendyol'da böyle bir durum yaşayan, iade talep eden falan var mı? Süreç nasıl işliyor benim yanımda dururlar mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220202_142707.jpg
    IMG_20220202_142707.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 1.046
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bas harfleri
İ.E.i
Bursa
Ozur acmaniz icin talebimiz yok, onemli olan boyle bir davranis sergilememekti, Sagduyulu sekilde konuya yaklasmakti ve iadenizi kabul edecegiz. Kimseye zorla urun satisi yapmiyoruz. Gerekli yasal haklarinizi arayabilirsiniz cunku biz arayacagiz. Konunun yasal sureciyle alakali da tum arkadaslari buradan bilgilendirecegiz.
Hocam konudan bağımsız ben de Trendyol'da daha önce dolandırıldım hatta 2 hafta önceydi.
Redmi Note 10s cihazı aldım fakat gelen cihazın kutusu açılmış içinde rastgele bir poşette duran cihaz vardı ve cihazı kontrol ettiğimde Samsung Galaxy C7 IMEI'si klonlanmış olduğunu fark ettim. Satıcının numarası vs. kargo ile paketlenip zaten gönderiliyor hemen aradım durumu anlattım bana yanlışım olduğunu IMEI atmanın imkansız olduğu gibi saçma şeyler söyledikten sonra bilgili olduğumu anladı. Uzatmadım telefonu kapattım direk Trendyol uygulaması üzerinden iade kodu aldım ve ürünü aynı gün kargoya götürüp iade ettim. Çok linçlenmişsiniz fakat arkadaşların dediği gibi keşke ürünü geri gönderseydiniz buraya yazmadan.

Kargoyu teslim aldıktan sonra yemek yedim evden çıktım direkt dağıtım yapan şubeye geri götürdüm iade başlattım zaten. Şu an yolda geri dönüyor.

Hocam konudan bağımsız ben de Trendyol'da daha önce dolandırıldım hatta 2 hafta önceydi.
Redmi Note 10S cihazı aldım fakat gelen cihazın kutusu açılmış içinde rastgele bir poşette duran cihaz vardı ve cihazı kontrol ettiğimde Samsung Galaxy C7 IMEI'si klonlanmış olduğunu fark ettim. Satıcının numarası vs. kargo ile paketlenip zaten gönderiliyor hemen aradım durumu anlattım bana yanlışım olduğunu IMEI atmanın imkansız olduğu gibi saçma şeyler söyledikten sonra bilgili olduğumu anladı. Uzatmadım telefonu kapattım direk trendyol uygulaması üzerinden iade kodu aldım ve ürünü aynı gün kargoya götürüp iade ettim. Çok linçlenmişsiniz fakat arkadaşların dediği gibi keşke ürünü geri gönderseydiniz buraya yazmadan.
Hocam keşke satıcıyı Trendyol'a şikayet etseydiniz de bir daha satış yapamasalardı. Böyle dolandırıcılık yapılacaksa gereken yapılmalı. Herkes bu konularda bilgili olacak diye bir şey yok, siz bilgiliymişsiniz fakat bilmeyen kişileri dolandırıyorlar ve hakkını yiyorlar. Bundan nefret ediyorum.

Hocam keşke satıcıyı Trendyol'a şikayet etseydiniz de bir daha satış yapamasalardı. Böyle dolandırıcılık yapılacaksa gereken yapılmalı. Herkes bu konularda bilgili olacak diye bir şey yok, siz bilgiliymişsiniz fakat bilmeyen kişileri dolandırıyorlar ve hakkını yiyorlar. Bundan nefret ediyorum.
Adam orada ekmek parasını çıkarıyor sen diyorsun ki bir daha satış yapmasın. Zekanıza hayranım.

Kesinlikle haklısınız fakat suç duyurusunda bulunacak yaşta değilim nitekim satıcı adresimden numarama T.C. adresime kadar bilgilerime sahip ve illegal işlerle uğraşan birisi (IMEI atmak illegal) ses tonu da pek haz vermedi. ürünün yorumlarında çokça kişi iyi yorum yapmış aralarında benim gibi bilgili insanların yorumunu görünce üzüldüm fakat bence sorun ne satıcıda ne bende sorun tamamen bu yorumları denetlemeyip satıcıya "hayırdır bu yorumlar neden var bri denetleyelim sizi ve ürünlerinizi" demeyen Trendyolda.

@Adanakebab adam IMEI atılmış bir ürünü normal bir ürünmüş gibi satarak dolandırıcılık yapıyor nasıl ekmek kazanmak bu ?

Adam oradan ekmek parasını çıkarıyor siz bir daha satış yapmasın diyorsunuz. Zekanıza hayranım.
Kesinlikle haklısınız fakat suç duyurusunda bulunacak yaşta değilim nitekim satıcı adresimden numarama T.C. adresime kadar bilgilerime sahip ve illegal işlerle uğraşan birisi (IMEI atmak illegal) ses tonu da pek haz vermedi. ürünün yorumlarında çokça kişi iyi yorum yapmış aralarında benim gibi bilgili insanların yorumunu görünce üzüldüm fakat bence sorun ne satıcıda ne bende sorun tamamen bu yorumları denetlemeyip satıcıya "hayırdır bu yorumlar neden var bri denetleyelim sizi ve ürünlerinizi" demeyen Trendyolda.
Yanlış anladım kusura bakmayın.

Konuyu sonuna kadar okudum, bu tarz konularda hep @reddline tarzı bir üyemiz oluyor. İyi polis kötü polis gibi düşünün. Ama bu arkadaşımızın yaptığı doğru değil, aynı şey başına gelse nasıl tepki verirdi diye düşünüyorum. Konu başından beri önyargı konuşulmuş ama çoğu üyemiz empatiden yoksun kalmış. Tüm samimiyetimle söylüyorum, öyle bir zamandayız ki 100 lira bile kolay kazanılmıyor. Konu sahibi firmayı paylaşmak istememiş fakat ''yalancı'' damgası vurulup paylaşmak zorunda bırakılmış. Burada bir karalama kampanyası yok, bu tarz kampanyalar durduk yere yapılmaz. 2 ihtimal var; Ya troll hesap ya da göz korkutma amaçlı yazılan bir mesaj. Burada mağdur olan müşteridir, takındığı tavırın doğruluğu sorgulanır fakat yaşını bilmediğim için göreceli kalır. Özetle empati kurun arkadaşlar, burası kavga forumu değil yardımlaşma forumu.

Konuyla alakadar olan degerli arkadaşlar normalde forum falan takip etmem Trendyol uzerinden cok ciddi bir satis hacmimiz oldugu icin bizden alisveris yapan ya da yapmayi dusunen bir arkadasimizin uyarisiyla konudan haberdar olduk. Oncelikle birbirimizi dogru anlamaya calisalim.

1. Konuyu acan arkadasin dedigi gibi oldugunu varsayiyorum. Gercekten kotu niyetliyiz ve arkadasin dedigi gibi dolandiriciyiz, hakikaten bunu 500 TL icin yapmayiz cok sukur ihtiyacimiz yok. Kaldi ki bu platformun amacı bu zaten, insanlar guvenle alisveris yapabilsin kimse kimseyi magdur etmesin diye bu platformlara komisyon oduyor tuketiciler. Biz saticilar olarak ürün fiyatini belirlerken Trendyol'un bizden alacagi komisyonuda hesapliyor, o sekilde fiyat aciyoruz. Ki bu komisyonu musteriler olarak siz Trendyol'a oduyorsunuz, siz dolandirilmayin diye size garantor oluyor ve bunun bedelini aliyor. O yuzden boyle bir ihtimal yok.

2. Boyle bir mesele oldugu durumda illaki kotu niyetli mi dusunmek lazim? Yanlislikla olamaz mi? Hata olamaz mi? Kazayla insanlar birbirini olduruyor. Nicin hemen kotu niyetli dusunuyoruz? Neden hemen karalama yapmayi, linc etmeyi seciyoruz? Nicin sagduyulu davranmiyoruz? Kolay olan hemen birini bir firmayi yaftalamak mi?

3. Kaldi ki iletisim bilgilerimiz pakette var, bizi arayabilirsiniz, Trendyol'u arayıp durumu izah edebilirsiniz. Olmadi mi, iade talep edebilirsiniz. Çözümü cok ama siz bunlari yapmak yerine gelip burada cozum aradiniz, kendinize destek ya da heyecan aradiniz. Burada sorununuz cozuldu mu, hayir. Siz zor olani sectiniz.

4. Önceki mesajlarda da paylastim numarami ama hala burada meseleyi farkli boyuta tasimaya çalışıyorsunuz.
Trendyol gibi platformlarda ciddi satis yapiyoruz insanlara is veriyoruz. Evine ekmek goturmesine vesile oluyoruz, nicin bizi tum Türkiye'ye rezil etmeye calisiyorsunuz? Kusura bakmayin insanlar hep kotu niyetli değil.

5) Neden ciromuzu acikladik, bahsettigimiz ciro sadece Trendyol'da yaptığımiz cirosunu izah etmeye calisiyorum. Bu tarz bir olusuma ve bize zarar veriyorsunuz. Ayrica Trendyol'un da guvenirlirligini sorgulatiyorsunuz.

6) Fatura demis musterimiz, fatura e-arsiv sistemden mail adresine gidiyor. Musterinin ayrica sistem uzerinden de gider.

7) Ayrica sattigimiz ürün 2. el değil, urunu Trabzon İvent Bilgisayar adli toptancidan aldik ve dilerse musteri, oradan bize fatura kesilen faturayi da paylasabilirim.

8) Belli ki musteri urunu kutudan hiç acmamis, ürün 2 cm eninde ve 7 cm uzunlugunda bahsettigi rulo kutuya rahatlikla girebiliyor.

9) Bahsettigi gibi urunu gondermemezlik kesinlikle yapmadik. Musteri kendini dusundugunden cok daha fazla kendimizi dusunuyoruz. Onun 500 TL'si gidebilir ama bizim kaybimiz kac bin olur belli değil. O yuzden yasal hakkimizi arayacagimizi tekrar yineliyorum.

Bu ay cirolarimiz ciddi sekilde duserse buradaki yazismalari da kanit olarak sunacagim. Ki şu an acilan konu basligi hit olmus durumda.

Buradan katilim saglayan herkese iyi aksamlar diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı