Çözüldü Trendyol M.2 SSD siparişinde dolandırıldım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
M.2 SSD sipariş ettim. Böyle bir ürün geldi, resmen dolandırıldım ama şu an para Trendyol'da yani satıcıya geçmedi. Paketi elime aldığımda şeklinden zaten huy kaptım çünkü alacağım şey yuvarlak değil. Video aldım paketi açarken ama bir yere sabitlediğim için tam açılırken gözükmüyor elimde olduğu için. Neyse Trendyol'da böyle bir durum yaşayan, iade talep eden falan var mı? Süreç nasıl işliyor benim yanımda dururlar mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220202_142707.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 1.046
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bas harfleri
İ.E.i
Bursa
Ozur acmaniz icin talebimiz yok, onemli olan boyle bir davranis sergilememekti, Sagduyulu sekilde konuya yaklasmakti ve iadenizi kabul edecegiz. Kimseye zorla urun satisi yapmiyoruz. Gerekli yasal haklarinizi arayabilirsiniz cunku biz arayacagiz. Konunun yasal sureciyle alakali da tum arkadaslari buradan bilgilendirecegiz.
Empatinin ne olduğunu bana öğretme. Ben burada satıcı yüzde yüz haklı demedim. Aynı olayı ben yaşasam burada konu açmam merak etme. Paranın ne kadar zor kazanıldığını kendim de bilirim. Eğer 500 TL gibi büyük bir para verse Technopat gibi bir yerde derdimi anlatacağıma Trendyol'a ve satıcıya ulaşırım. Kendinizi arkadaş ve satıcı yerine koyun ondan sonra konuşun. Boş yapmayın alıcıyı savunmadım diye forumda böyle insanlar oluyormuş.

Satıcının siz olduğunu teyit etmek için soruyorum alan kişinin adını yazabilir misiniz buraya? Ben verimin paylaşılması sorumluluğunu kabul ediyorum. Eğer doğru cevaplarsanız ve iademi yaparsanız ben moderasyon ile konuşup konuyu kapattıracağım forumda adınıza özür konusu açacağım.

@reddline Burada onu savundun şunu savundun muhabbeti yapmıyoruz, empatiden yoksunsun ve objektif yorum yapmıyorsun. Fikrini kabullenmeyenlere ''boş yapmayın'' diyebilecek biri ile tartışmak gereksiz olur. Yazdığım mesajı alıcıyı da sonuna kadar savunsan satıcıyı da sonuna kadar savunsan yine yazardım. Kaldı ki yine tepki gördüğün zaman ''satıcıyı savunmadığım için'' diyebilecek biri olduğunu kanıtlamış oldun. İyi forumlar dilerim sana dostum, sıkma canını.

Bence gayet de satıcı. Neden diyeceksin adam telefon numarasını paylaşmış sahte biri olsa paylaşmaz. Whatsapp üzerinden yaz konuş. Adam sana ürünün boyutunu da söylemiş.
Sen canını sıkma ben rahatım. Burada kimin haklı olduğunu göreceğiz. Empati yapmayı bence bilmeyen sensin. Ben iki taraf içinde kendimi yerine koydum. Forumda ağlamak yerine giderim Trendyol ile muhattap olurum senle değil.

Bence gayet de satıcı. Neden diyeceksin adam telefon numarasını paylaşmış sahte biri olsa paylaşmaz. WhatsApp üzerinden yaz konuş. Adam sana ürünün boyutunu da söylemiş.

Hocam arkadaş bir yazsın ben konuyu kapattıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam arkadaş bir yazsın ben konuyu kapattıracağım.
Forumu kullanmayı tam bilmiyor olabilir kendin özel olarak konuş benim fikrim.
Tamamen iletişimsizlik ve ani kararlar yüzünden kolayca çözülebilecek bir olay nerelere gelmiş. Finallere çalışacağıma 23 sayfadır olayı takip ediyorum...
Ben de aynı şekil Trendyol ile muhattap olmak varken burada oluyor.

Tamamen iletişimsizlik ve ani kararlar yüzünden kolayca çözülebilecek bir olay nerelere gelmiş. Finallere çalışacağıma 23 sayfadır olayı takip ediyorum...

Hocam içinde SSD olsa bile ben gene de iade ederdim. O kadar para veriyoruz yani sonuçta neden risk alayım?

@reddline Hala haklı veya haksızdan bahsediyorsun, benim anlatmak istediğim bu konudan bağımsız Hala ''forumda ağlamak'' tarzı cümleler kurmandan bariz yaşının küçük olduğunu anlayabiliyoruz. Buradaki niyetim seni yargılamak değil objektif olarak söylüyorum bu konunun kötü polisi sen oluyorsun. Takındığın tavır hiç hoş değil, fevri davranışların insanların sana konum almasına sebep oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…