Çözüldü Trendyol M.2 SSD siparişinde dolandırıldım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
M.2 SSD sipariş ettim. Böyle bir ürün geldi, resmen dolandırıldım ama şu an para Trendyol'da yani satıcıya geçmedi. Paketi elime aldığımda şeklinden zaten huy kaptım çünkü alacağım şey yuvarlak değil. Video aldım paketi açarken ama bir yere sabitlediğim için tam açılırken gözükmüyor elimde olduğu için. Neyse Trendyol'da böyle bir durum yaşayan, iade talep eden falan var mı? Süreç nasıl işliyor benim yanımda dururlar mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220202_142707.jpg
    IMG_20220202_142707.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 1.044
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bas harfleri
İ.E.i
Bursa
Ozur acmaniz icin talebimiz yok, onemli olan boyle bir davranis sergilememekti, Sagduyulu sekilde konuya yaklasmakti ve iadenizi kabul edecegiz. Kimseye zorla urun satisi yapmiyoruz. Gerekli yasal haklarinizi arayabilirsiniz cunku biz arayacagiz. Konunun yasal sureciyle alakali da tum arkadaslari buradan bilgilendirecegiz.
Konuyu sonuna kadar okudum, bu tarz konularda hep @reddline tarzı bir üyemiz oluyor. İyi polis kötü polis gibi düşünün. Ama bu arkadaşımızın yaptığı doğru değil, aynı şey başına gelse nasıl tepki verirdi diye düşünüyorum. Konu başından beri önyargı konuşulmuş ama çoğu üyemiz empatiden yoksun kalmış. Tüm samimiyetimle söylüyorum, öyle bir zamandayız ki 100 lira bile kolay kazanılmıyor. Konu sahibi firmayı paylaşmak istememiş fakat ''yalancı'' damgası vurulup paylaşmak zorunda bırakılmış. Burada bir karalama kampanyası yok, bu tarz kampanyalar durduk yere yapılmaz. 2 ihtimal var; Ya troll hesap ya da göz korkutma amaçlı yazılan bir mesaj. Burada mağdur olan müşteridir, takındığı tavırın doğruluğu sorgulanır fakat yaşını bilmediğim için göreceli kalır. Özetle empati kurun arkadaşlar, burası kavga forumu değil yardımlaşma forumu.
Empatinin ne olduğunu bana öğretme. Ben burada satıcı yüzde yüz haklı demedim. Aynı olayı ben yaşasam burada konu açmam merak etme. :) Paranın ne kadar zor kazanıldığını kendim de bilirim. Eğer 500 TL gibi büyük bir para verse Technopat gibi bir yerde derdimi anlatacağıma Trendyol'a ve satıcıya ulaşırım. Kendinizi arkadaş ve satıcı yerine koyun ondan sonra konuşun. Boş yapmayın alıcıyı savunmadım diye forumda böyle insanlar oluyormuş. :D

Konuyla alakadar olan degerli arkadaşlar normalde forum falan takip etmem Trendyol uzerinden cok ciddi bir satis hacmimiz oldugu icin bizden alisveris yapan ya da yapmayi dusunen bir arkadasimizin uyarisiyla konudan haberdar olduk. Oncelikle birbirimizi dogru anlamaya calisalim.
1. konuyu acan arkadasin dedigi gibi oldugunu varsayiyorum gercekten kotu niyetliyiz ve arkadasin dedigi gibi dolandiriciyiz hakikaten bunu 500 TL icin yapmayiz cok sukur ihtiyacimiz yok kaldiki bu platformun amacu bu zaten inaanlar guvenle. Alisveris yapabilsin kimse kimseyi magdur etmesin diye bu platformlara komisyon oduyor tuketiciler biz saticilar olarak ürün fiyatini belirlerken rendyolun bizden alacagi komisyonuda hesapliyor o sekilde fiyat aciyoruz ki bu komisyonu musteriler olarak siz trendyola oduyorsunuz siz dolandirilmayin diye size garantor oluyir ve bunun bedelini aliyor o yuzden boyle bir ihtimal yok.
2. boyle bir mesele oldugu durumda illaki kotu niyetlimi dusunmek. Lazim yanlislikla olamazmi hata olamazmi kazayla insanlar birbirini olduruyor nicin hemen kotu niyetli dusunuyoruz neden hemen karalama yapmayi linc etmeyi seciyiruz nicin sagduyulu davranmiyoruz kolay olan hemen birini bir firmayi yaftalamak mi?
3. kaldiki iletisim bilgilerimiz pakette var bizi arayabilirsiniz Trendyol'u arayıp durumu izah edebilirsiniz olmadimi iade talep edebilirsiniz çözümü cok ama siz bunlari yapmak yerine gelip burada cozum aradiniz kendinize destek ya da heyecan aradiniz burada sorununuz cozuldumu hayir siz zor olani sectiniz.
4. onceki mesajlarda da paylastim numarami ama halaa burada meseleyi farkli boyuta tasimaya çalışıyorsunuz
Trendyol gibi platformlarda ciddi satis yapiyoruz insanlara is veriyoruz evine ekmek goturmesine vesile oluyoruz nicin bizi tum Türkiye'ye rezil etmeye calisiyorsunuz kusura bakmayin insanlar hep kotu niyetli değil.
5) neden ciromuzu acikladik bahsettigimiz ciro sadece Trendyol'da yaptığımiz ciro sunu izah etmeye calisiyorum bu tarz bir olusuma ve bize zarar veriyorsunuz ayrica Trendyol'unda guvenirlirligini sorgulatiyorsunuz.
6) fatura demis musterimiz fatura e arsiv sistemden mail adresine gidiyor musterinin ayrica sistem uzerinden de gider.
7) ayrica sattigimiz ürün 2. el değil urunu Trabzon ivent bilgisayar adli toptancidan aldik dilerrse musteri oradan bize fatura kesilen faturayida paylasabilirim.
8) belliki musteri urunu kutudan hiç acmamis ürün 2 cm eninde ve 7 cm uzunlugunda bahsettigi rulo kutuya rahatlikla girebiliyor.
9) bahsettigi gibi urunu gondermemezlik kesinlikle yapmadik musteri kendini dusundugunden cok daha fazla kendimizi dusunuyoruz onun 500 TL'si gidebilir ama bizim kaybimiz kacbin olur belki değil o yuzden yasal hakkimizi arayacagimizi tekrar yineliyorum bu ay cirolarimiz ciddi sekilde duserse buradaki yazismalarida kanit olarak sunacagim ki şu an acilan konu basligi hit olmus durumda.
Ayrica numarami da yine paylasiyorum.
05555857618.
Buradan katilim saglayan herkese iyi aksamlar diliyorum.

Satıcının siz olduğunu teyit etmek için soruyorum alan kişinin adını yazabilir misiniz buraya? Ben verimin paylaşılması sorumluluğunu kabul ediyorum. Eğer doğru cevaplarsanız ve iademi yaparsanız ben moderasyon ile konuşup konuyu kapattıracağım forumda adınıza özür konusu açacağım.

@reddline Burada onu savundun şunu savundun muhabbeti yapmıyoruz, empatiden yoksunsun ve objektif yorum yapmıyorsun. Fikrini kabullenmeyenlere ''boş yapmayın'' diyebilecek biri ile tartışmak gereksiz olur. Yazdığım mesajı alıcıyı da sonuna kadar savunsan satıcıyı da sonuna kadar savunsan yine yazardım. Kaldı ki yine tepki gördüğün zaman ''satıcıyı savunmadığım için'' diyebilecek biri olduğunu kanıtlamış oldun. İyi forumlar dilerim sana dostum, sıkma canını.

Satıcının siz olduğunu teyit etmek için soruyorum alan kişinin adını yazabilir misiniz buraya? Ben verimin paylaşılması sorumluluğunu kabul ediyorum. Eğer doğru cevaplarsanız ve iademi yaparsanız ben moderasyon ile konuşup konuyu kapattıracağım forumda adınıza özür konusu açacağım.
Bence gayet de satıcı. Neden diyeceksin adam telefon numarasını paylaşmış sahte biri olsa paylaşmaz. Whatsapp üzerinden yaz konuş. Adam sana ürünün boyutunu da söylemiş.
@reddline Burada onu savundun şunu savundun muhabbeti yapmıyoruz, empatiden yoksunsun ve objektif yorum yapmıyorsun. Fikrini kabullenmeyenlere ''boş yapmayın'' diyebilecek biri ile tartışmak gereksiz olur. Yazdığım mesajı alıcıyı da sonuna kadar savunsan satıcıyı da sonuna kadar savunsan yine yazardım. Kaldı ki yine tepki gördüğün zaman ''satıcıyı savunmadığım için'' diyebilecek biri olduğunu kanıtlamış oldun. İyi forumlar dilerim sana dostum, sıkma canını.
Sen canını sıkma ben rahatım. Burada kimin haklı olduğunu göreceğiz. Empati yapmayı bence bilmeyen sensin. Ben iki taraf içinde kendimi yerine koydum. Forumda ağlamak yerine giderim Trendyol ile muhattap olurum senle değil. :)

Bence gayet de satıcı. Neden diyeceksin adam telefon numarasını paylaşmış sahte biri olsa paylaşmaz. WhatsApp üzerinden yaz konuş. Adam sana ürünün boyutunu da söylemiş.

Hocam arkadaş bir yazsın ben konuyu kapattıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam arkadaş bir yazsın ben konuyu kapattıracağım.
Forumu kullanmayı tam bilmiyor olabilir kendin özel olarak konuş benim fikrim.
Tamamen iletişimsizlik ve ani kararlar yüzünden kolayca çözülebilecek bir olay nerelere gelmiş. Finallere çalışacağıma 23 sayfadır olayı takip ediyorum...
Ben de aynı şekil Trendyol ile muhattap olmak varken burada oluyor. :D

Tamamen iletişimsizlik ve ani kararlar yüzünden kolayca çözülebilecek bir olay nerelere gelmiş. Finallere çalışacağıma 23 sayfadır olayı takip ediyorum...

Hocam içinde SSD olsa bile ben gene de iade ederdim. O kadar para veriyoruz yani sonuçta neden risk alayım?

@reddline Hala haklı veya haksızdan bahsediyorsun, benim anlatmak istediğim bu konudan bağımsız :) Hala ''forumda ağlamak'' tarzı cümleler kurmandan bariz yaşının küçük olduğunu anlayabiliyoruz. Buradaki niyetim seni yargılamak değil objektif olarak söylüyorum bu konunun kötü polisi sen oluyorsun. Takındığın tavır hiç hoş değil, fevri davranışların insanların sana konum almasına sebep oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı