Çözüldü Trendyol M.2 SSD siparişinde dolandırıldım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
M.2 SSD sipariş ettim. Böyle bir ürün geldi, resmen dolandırıldım ama şu an para Trendyol'da yani satıcıya geçmedi. Paketi elime aldığımda şeklinden zaten huy kaptım çünkü alacağım şey yuvarlak değil. Video aldım paketi açarken ama bir yere sabitlediğim için tam açılırken gözükmüyor elimde olduğu için. Neyse Trendyol'da böyle bir durum yaşayan, iade talep eden falan var mı? Süreç nasıl işliyor benim yanımda dururlar mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220202_142707.jpg
    IMG_20220202_142707.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 1.044
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bas harfleri
İ.E.i
Bursa
Ozur acmaniz icin talebimiz yok, onemli olan boyle bir davranis sergilememekti, Sagduyulu sekilde konuya yaklasmakti ve iadenizi kabul edecegiz. Kimseye zorla urun satisi yapmiyoruz. Gerekli yasal haklarinizi arayabilirsiniz cunku biz arayacagiz. Konunun yasal sureciyle alakali da tum arkadaslari buradan bilgilendirecegiz.
Yalnız davaya şimdi veremez davaya vermek için dilekçeye ihtiyacı var dilekçe hazırlamakta bir süreç anca daha avukatı aramaya başlamıştır gidip mahkemeye şu Technopat kullanıcısına dava açıyor diye mahkemeyi arayıp dava açamaz yani şu an o satıcıyla iletişime geçip kurtarabilme şansın var yani başka muhalif şeyler yazmak yerine satıcıyla anlaşıp tatlıya bağlaman lazım yoksa sonun şuradaki gibi olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar tekrar anlatıyorum.
Hâlâ ürünün gönderilmediğini düşünüyorum.
Gönderilmiş olsa bile (velevki) anlatılandan eksik ürün göndermek dolandırıcılıktır. Google'a girip buna benzer bir dünya sonuç bulabilirsiniz.

Ben uzlaşma sağlayıp olayı tatlıya bağlamaya çalışırken siz neler söylüyorsunuz. Ne halt yerseniz yiyin ben artık başka bir şey demiyorum.
Ben yeri geldiğinde markaları, satıcıları yerin dibine kadar gömen bir forumun tutup da alıcının haksızlığa uğradığı bir durumda herkesin alıcının üstüne gitmesine sinirlendim. Kullanıcı dostu bir forum burası. Ben tamamen alıcı haklı demiyorum fakat satıcıdan kat be kat haklı olduğuna da eminim. Yukarıda satıcının yazdığı mesajları görebilirsiniz, yaptığı hata için özür bile demeden alıcıya saldırmaya kalkmış. Böyle bir üslupla nasıl bir satıcı beklersiniz ki?! Siz hiç Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerde olumsuz yorumlar okudunuz mu? İnsanlar hakkını aramak için satıcıya nasıl şikayette bulunuyorlar, her mağdurun yapacağı şekilde. Peki bu kişiler olumsuz yorum yaptılar diye dava mı ediliyorlar?! Böyle mağduriyetlerde çoğunlukla alıcı haklı olur benim gözümde, satıcının da özür dileyip mağduriyeti gidermesi gerekir. Bu işlerin kuralı budur. Alıcının hakları sonuna kadar aranır.

Not: Bu arada sinirim kesinlikle size değildir değerli hocam, lütfen yanlış anlaşılmasın. Ben sadece olayı eleştiriyorum. @White Chocolate Mocha

Siz şunu anlamadınız ürün geldi veya gelmedi ya da eksik yolladılar. Siz ne olursa olsun marka adını karalayamazsınız yapacağınız şey iade sürecini başlatmak sorun çıkarsa THH'ye başvurmak. Adam marka karalamadan dava açarsa uğraşırsınız ha tabii bu olayda siz haklısınız fakat çözüm bu olmamalıydı.

Peçete içine bakılacak bir peçete değil. Veya başka bir deyişle bahsi geçen SSD o kadar küçük bir peçeteye sarılamaz anlatabildim mi bilmiyorum.

Hocam kusura bakmayında siz bir nesnenin içini dışarıdan görebiliyorsanız helal olsun içine açıp baktınızmı diyoruz siz o oraya girmez diyosunuz.

Ben yeri geldiğinde markaları, satıcıları yerin dibine kadar gömen bir forumun tutup da alıcının haksızlığa uğradığı bir durumda herkesin alıcının üstüne gitmesine sinirlendim. Kullanıcı dostu bir forum burası. Ben tamamen alıcı haklı demiyorum fakat satıcıdan kat be kat haklı olduğuna da eminim. Yukarıda satıcının yazdığı mesajları görebilirsiniz, yaptığı hata için özür bile demeden alıcıya saldırmaya kalkmış. Böyle bir üslupla nasıl bir satıcı beklersiniz ki? Siz hiç Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerde olumsuz yorumlar okudunuz mu? İnsanlar hakkını aramak için satıcıya nasıl şikayette bulunuyorlar, her mağdurun yapacağı şekilde. Peki bu kişiler olumsuz yorum yaptılar diye dava mı ediliyorlar? Böyle mağduriyetlerde çoğunlukla alıcı haklı olur benim gözümde, satıcının da özür dileyip mağduriyeti gidermesi gerekir. Bu işlerin kuralı budur. Alıcının hakları sonuna kadar aranır.

Satıcı iki mesaj yazmış sonuna da dava edeceğim diye hepsinin paçaları tutuşmuş hocam :D kanunlar tüketiciden yana isterse gitsin Aihm'e dava açsın ben paramı istiyorum başka bir şey değil.

Tekrar tekrar anlatıyorum.
Hâlâ ürünün gönderilmediğini düşünüyorum.
Gönderilmiş olsa bile (velevki) anlatılandan eksik ürün göndermek dolandırıcılıktır. Google'a girip buna benzer bir dünya sonuç bulabilirsiniz.
Kardeş daha neyi uzatıyorsun adam iadini kabul edecek paran geri gelecek gereksiz abarttın ortada dolandırıcılık falan yok.

Ben yeri geldiğinde markaları, satıcıları yerin dibine kadar gömen bir forumun tutup da alıcının haksızlığa uğradığı bir durumda herkesin alıcının üstüne gitmesine sinirlendim. Kullanıcı dostu bir forum burası. Ben tamamen alıcı haklı demiyorum fakat satıcıdan kat be kat haklı olduğuna da eminim. Yukarıda satıcının yazdığı mesajları görebilirsiniz, yaptığı hata için özür bile demeden alıcıya saldırmaya kalkmış. Böyle bir üslupla nasıl bir satıcı beklersiniz ki?! Siz hiç Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerde olumsuz yorumlar okudunuz mu? İnsanlar hakkını aramak için satıcıya nasıl şikayette bulunuyorlar, her mağdurun yapacağı şekilde. Peki bu kişiler olumsuz yorum yaptılar diye dava mı ediliyorlar?! Böyle mağduriyetlerde çoğunlukla alıcı haklı olur benim gözümde, satıcının da özür dileyip mağduriyeti gidermesi gerekir. Bu işlerin kuralı budur. Alıcının hakları sonuna kadar aranır.
Kardeşim mağdursa bunu yapması gerekmez. Ben kendi adıma konuşuyorum yapacağım ilk iş Trendyol'a başvurmak ondan sonra firma ile görüşmek. İlk işim gidip Technopat'ta konu açmak olmuyor. Technopat'tan mı aldı ürünü neden burada açıyor? Sorunun çözülmez ise açarsın. Bir de firmanın ismini veriyor suç bu.

Hocam kusura bakmayında siz bir nesnenin içini dışarıdan görebiliyorsanız helal olsun içine açıp baktınızmı diyoruz siz o oraya girmez diyosunuz.

Silindirik bir plastik üstü ve altı açık. Peçete gözüküyor, peçetenin ebatı belli alacağım ürünün ebatı belli tahminde bulunmak zor değil.

Bak mesala bu arkadaşı şuan sen yanlış yönlendirdin. Bu firmadan alacakken belki de almayacak.
Ben aslında farklı bir alışveriş sitesinden alacaktım ama insan huylanıyor. Benden naçizane tavsiyedir; alışveriş yapmadan önce mağaza yorumlarını iyicene okuyun; mağaza puanına bakın.

Eğer ürün kutusuz geliyorsa satıcı ürününde kutusuz olduğunu yazmak zorunda. Konuyu açan arkadaş da papağan gibi kaç kez yazmış kutunun içinde ürün YOK diye ama siz hâlâ bir kılıflar uydurup çocuğa laf atıyorsunuz. Arkadaş buraya konu açmış o mağazanın görevlisi de buraya gelip "propaganda, itibarımız zedelediniz" cart curt yazmış. Yapacağı tek şey buraya iletişim numarası bırakıp alıcı ile iletişime geçmekti. Ayriyeten Technopat'ın izni olmadan ekran görüntülerinin dava vb. gibi şeylerde etkili olmadığını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı