Trendyol monitör kutusu açıldığı için iade almıyor

Üzüldüm adınıza, geçmiş olsun hocam. Pekii, hukuksal yolları denediniz, çözebildiniz mi? Ürünün akibeti nedir? Yasal dolandırıcılık olabilir.

Olayın can sıkıcı tarafı şu, bütün satıcılar ürünü tam göndermediğini iddia ederek, kolayca böyle bir şeyi yapabiliyorlar, öyle bir imkana sahipler isteseler demek ki ve Trendyol buna fırsat veriyor. Daha ne kadar öteye taşıyabilirler bu durumu, hayal edemiyorum açıkçası ötesi aplikasyon ürün yollamak olabilir. THH son dayanağım şu noktada, umudum o yönde.
Bir daha yaşamamanız dileğiyle hocam. Neyse ki çok fazla çöp olmamış, iyi yandan bakalım ne kadar bakabilirsek böyle bir hukuksuzluk hakkında gerçi de.

Bir daha yaşamamanız dileğiyle hocam. Neyse ki çok fazla çöp olmamış, iyi yandan bakalım ne kadar bakabilirsek böyle bir hukuksuzluk hakkında gerçi de.
O dönemlerde benzer fiyata çok daha iyi bir ürün gelmişti o yüzden kullanmadan iade etmek istemiştim. Hatta iade almadıklarında burada bazı arkadaşlara sorduğumda iade edeceksen niye aldın gibisinden saçma yanıtlar almıştım. Yahu bu benim hakkım değil miydi :)

O dönemlerde benzer fiyata çok daha iyi bir ürün gelmişti o yüzden kullanmadan iade etmek istemiştim. Hatta iade almadıklarında burada bazı arkadaşlara sorduğumda iade edeceksen niye aldın gibisinden saçma yanıtlar almıştım. Yahu bu benim hakkım değil miydi :)
Saçma yanıtlar vermişler açık olmak gerekirse. Görünüşe ve yaşanılanlara bakılırsa teoride hakkımız olan şeyler pratikte hakkımız değiller ve bir şeyde yapamıyoruz.😬
Merhaba arkadaşlar, size yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Geçen hafta MSI241G marka bir monitor aldım. Aldığımda arızalı çıktı ve kusurlu ürün diyerek (ekte mevcut) iade ettim ancak firma ürünü inceleme süresinde bekletiyor ve bile bile koşulsuz cayma hakkımı eritiyor resmen. İlk yazdığımda inceliyoruz demişlerdi ama Trendyol Destekten öğrendiğim kadarıyla Kargoyu, kargoda bıraktıklarını söylediler, beni bilgilendirmediler bile. Bu konuda yazdığımda kutuyu tam göndermeme rağmen kutuyu tam göndermediğinden alamıyoruz, yetkili servise gitmelisiniz diyor, sorumluluk kabul etmiyor oysa ben ek strafor bile ekleyerek yolladım. Trendyol destek ise Monitor'ün ambalajı açıldığından cayma hakkını kullanamazsınız diyor ancak ben açmadan nereden bilebilirim? THH'ye gitsem haklı bulunur muyum? Paramı çöp ettiler resmen. Neler yapabilirim? Trendyol pişmanlıkmış. Okuduğunuz için teşekkür

Merhaba arkadaşlar, size yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Geçen hafta MSI241G marka bir monitor aldım. Aldığımda arızalı çıktı ve kusurlu ürün diyerek (ekte mevcut) iade ettim ancak firma ürünü inceleme süresinde bekletiyor ve bile bile koşulsuz cayma hakkımı eritiyor resmen. İlk yazdığımda inceliyoruz demişlerdi ama Trendyol Destekten öğrendiğim kadarıyla Kargoyu, kargoda bıraktıklarını söylediler, beni bilgilendirmediler bile. Bu konuda yazdığımda kutuyu tam göndermeme rağmen kutuyu tam göndermediğinden alamıyoruz, yetkili servise gitmelisiniz diyor, sorumluluk kabul etmiyor oysa ben ek strafor bile ekleyerek yolladım. Trendyol destek ise Monitor'ün ambalajı açıldığından cayma hakkını kullanamazsınız diyor ancak ben açmadan nereden bilebilirim? THH'ye gitsem haklı bulunur muyum? Paramı çöp ettiler resmen. Neler yapabilirim? Trendyol pişmanlıkmış. Okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar.
Sonuç çıkana kadar adım adım güncelleme yapacağım bu konu için aynı mağduriyeti yaşayan arkadaşlara da yardımcı olmak adına. Satıcı bugün itibariyle iadeyi reddetti ancak söyledikleri, iddia ettikleri gibi tutuların tam olmaması sebebiyle değil yetkili servise yollanması bahanesiyle madde 24'de saklı olan hakkımı kullandırtmadı. Ürünüm geldikten sonra servisten delta raporu alıp(garanti olması adına) THH'ye başvuracağım.

Son düzenleme:
Saçma yanıtlar vermişler açık olmak gerekirse. Görünüşe ve yaşanılanlara bakılırsa teoride hakkımız olan şeyler pratikte hakkımız değiller ve bir şeyde yapamıyoruz.😬

Sonuç çıkana kadar adım adım güncelleme yapacağım bu konu için aynı mağduriyeti yaşayan arkadaşlara da yardımcı olmak adına. Satıcı bugün itibarıyla iadeyi reddetti ancak söyledikleri, iddia ettikleri gibi tutuların tam olmaması sebebiyle değil yetkili servise yollanması bahanesiyle madde 24'te saklı olan hakkımı kullandırtmadı. Ürünüm geldikten sonra servisten Delta raporu alıp(garanti olması adına) THH'ye başvuracağım.

Güncel durum nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı