Trendyol para iadesi

TheRype

Hectopat
Daha fazla  
50 TL üzerine ücretsiz kargo kampanyası kapsamında 50 TL üzerinde bir ürün sipariş ettim, ettikten sonra yanlış model-ürün olduğunu görüp yaklaşık 1 saat sonra iptal etmek istedim ancak sipariş verdiğim gibi hazırlanıyor yazıyordu. Siparişi direkt iptal edemedim hazırlanıyor yazması nedeniyle. Satıcıya iptal talebi göndermek ister misiniz diye bir şey çıktı, ben de yolladım. Mesajlar bölümünde sipariş numarası, ürün adı, iade edilecek tutar vb. satıcıya gönderilmiş. Çoğu satıcının 24 saat içinde buna cevap verdiği bilgisi de bulunmakta.

Sorum şu: Eğer satıcı iptal talebini kabul etmezse, paket gelirse ve ben bu paketi eve geldiğinde almazsam (iade işleriyle kendim uğraşmamak için) kargo ücreti bana iade edilen tutardan düşmeden paramın tamamını geri alabilir miyim? Paranın ne zaman geleceği pek önemli değil, yeter ki gelsin.
Soruyu soruyorum çünkü Trendyol'da böyle bir şey yazıyor ve açıkçası emin olamadım:

"İPUCU:

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür."

Dostum ben daha yeni 30 liralık bir şeyi vazgeçtimi işaretleyerek iptal ettim. Emin misin? Hazırlanıyor yazıyordu bende de.

Dostum ben daha yeni 30 liralık bir şeyi vazgeçtimi işaretleyerek iptal ettim. Emin misin? Hazırlanıyor yazıyordu bende de.
Eminim, olmamıştı. Şimdi vazgeçtim işaretleyerek tekrar denedim, bu sefer "
SİPARİŞ İPTALİNİZ GERÇEKLEŞTİRİLEMEDİ
İptal işleminiz gerçekleştirilemedi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" hatası verdi. Neyse bekleyeceğim artık iade olmasını.

Yeni konular

Geri
Yukarı