Trendyol sahte ürünün iadesini alır mı?

Oldu olacak gidip kanıtları ben göstereceğim iade süreçlerinde incelerken neleri incelediklerini bilmiyorum ama zaten seri numalarını ve diğer ayrıntıları inceleme yaparlarsa iade yaparlar.

Bunu nasıl yapabilirim elimde fiziksel bir fatura yok ama mailimde e-arşiv faturası bulunuyor ayrıca kargo iadeyi bu pazartesi günü götüreceğim.
Izoly nin internet sitesi varmış gir kardeşim oraya en altta maili de var telefonu da var ilk maili yazdığım şekilde yaz yolla. Trendyol'da siparilerimden sipariş numaranı öğren.

" 9 Kasım 2022 tarihinde aldığım Kingston A400 modelli SSD'yi 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanununa istinaden "Cayma Hakkımı" kullandığımı ve ürün için iade islemlerini 12 Kasım 2022 de başlattığımı tarafınıza bildiriyorum.

İsim soy isim
Sipariş numarası"

Ürününün orijinal olmamasına bu kadar odaklanma çünkü senin ilk 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkın kanun tarafından verilmiş. Satıcının da buna uyması zorunlu. Satıcı sorunluymuş diyorlar o zaman sende elini sıkı tutup maili kanıt olarak saklamalısın.
Ben 2021 Ocak ayında MSI alt orta segment laptop almıştım bataryası 1.5 saat anca gidiyordu ekranı tatmin etmemişti sesi bayağı kötüydü iade ettim ve maili de belirttiğim gibi attım hiçbir sorun çıkartmadılar.

Izoly'nin internet sitesi varmış gir kardeşim oraya en altta maili de var telefonu da var ilk maili yazdığım şekilde yaz yolla. Trendyol'da siparilerimden sipariş numaranı öğren.

" 9 Kasım 2022 tarihinde aldığım Kingston A400 modelli SSD'yi 6502 sayılı tüketicinin korunması kanununa istinaden "cayma hakkımı" kullandığımı ve ürün için iade islemlerini 12 Kasım 2022 de başlattığımı tarafınıza bildiriyorum.

İsim soy isim.
Sipariş numarası"

Ürününün orijinal olmamasına bu kadar odaklanma çünkü senin ilk 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkın kanun tarafından verilmiş. Satıcının da buna uyması zorunlu. Satıcı sorunluymuş diyorlar o zaman sende elini sıkı tutup maili kanıt olarak saklamalısın.
Ben 2021 Ocak ayında MSI alt orta segment laptop almıştım bataryası 1.5 saat anca gidiyordu ekranı tatmin etmemişti sesi bayağı kötüydü iade ettim ve maili de belirttiğim gibi attım hiçbir sorun çıkartmadılar.

4 Kasım'da satın alıp 8 Kasım'da elime geçtiğini iade işlemlerini başlattığımı ve yarın iade için kargoya vericeğimi belirttim tarih vererek.

Son düzenleme:
Yasal süre teslim aldığınız gün başlar, genel bilgilendirme için yazdım. Mail'de belirtmenizde harhangi bir sakınca yoktur.

Süreç konusunda olumlu olumsuz geri dönüşünüzü bekliyoruz 😅

Yasal süre teslim aldığınız gün başlar, genel bilgilendirme için yazdım. Mail'de belirtmenizde harhangi bir sakınca yoktur.

Süreç konusunda olumlu olumsuz geri dönüşünüzü bekliyoruz 😅

Başka forumlarda da bu konu hakkında birisi Trendyol da satıcı olduğunu ve almak zorunda olduğunu söyledi.

Bugün alıcıya doğru hareket etti kargo.

@velydagi iade inceleniyor da bile beklemeden direk iade ettiler ayrıca kağıda sipariş no yanlış girmeme rağmen o gün 2 tane ürün sipariş etmiştim farklı gözden kaçmış teslimat no olarak girmiştim.

Son düzenleme:
Tekrardan geçmiş olsun sayenizde bende bir satıcıyı kara listeme ekledim. Artık daha dikkatli oluruz .s

Etiket ve bilgilendirme için teşekkürler 😅

Tekrardan geçmiş olsun sayenizde bende bir satıcıyı kara listeme ekledim. Artık daha dikkatli oluruz. S

Etiket ve bilgilendirme için teşekkürler 😅

Ben açıkçası bir şey satın almaktan soğudum internetten hahahaha aralık ayında yeni bir SSD siparişi vereceğim belki Amazon'a yönelebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı