Trendyol'dan aldığım Redmi Airdots sahte çıktı

dogusblkbs

Centipat
Daha fazla  
10 Nisan 2021 günü Trendyol adlı alışveriş platformundan "Xiaomi Redmi Airdots TWS Bluetooth Basic 5.0 kulaklık" adlı ürünü "alışveriş zamanı" adlı satıcıdan sipariş verdim.

Ürün 13 Nisan günü elime ulaştı. Ürünün kutu açılımını video kaydı altında yaptım. Ürün paketinde herhangi bir koruma bandı (güvenlik bandı) vs. yoktu. Videoyu sonlandırdıktan sonra kulaklıkların ve kulaklıkların kutusunun kalitesini beğenmediğim için ve orijinal ürün ile alakası olmadığından dolayı ürünü iade etmeye karar verdim. Ürün iade talebinde bulunduktan sonra ürünü satan satıcının değerlendirmelerini okurken başka kullanıcıların da ürünün orijinal olmadığına dair yazılarını gördüm ve daha da emin oldum.

14 Nisan günü ürünü iade için kargoya verdim.
Ürün satıcıya ulaştı ve 16 Nisan günü satıcı tarafından iade talebim ürün paketini açmış olmamdan dolayı reddedildi. Talebim reddedildikten sonra Trendyol ile iletişime geçtim. Trendyol ürünün kutusunun açılmış olmasından dolayı iade talebimin reddedilmesinin doğru olduğunu söylediler. Ürünün sahte olduğunu ve paketi açmadan bunu anlayamayacağımı söylediğimde satıcıdan "ürün orijinallik talebinde" bulunacaklarını ve bu talep bir sonuca ulaşmadan ürünü kullanmamamı ve ürünü tekrar iade etmememi söylediler.

Tüm bunlara ek olarak satıcı tarafıma fatura yollamadığı içi 16 Nisan cuma akşamı fatura talebinde bulundum ve 18 Nisanda faturayı tarafıma ilettiler. Faturada satın almış olduğum ürünle ilgili herhangi bir marka, model bilgisi bulunmamakta(ekteki görsel). Faturada da bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bu süreç nasıl işler? Gerçekten tükendim kaldım.

Ekran Alıntısı.PNG

10 Nisan 2021 günü Trendyol adlı alışveriş platformundan "Xiaomi Redmi Airdots TWS Bluetooth Basic 5.0 kulaklık" adlı ürünü "alışveriş zamanı" adlı satıcıdan sipariş verdim.

Ürün 13 Nisan günü elime ulaştı. Ürünün kutu açılımını video kaydı altında yaptım. Ürün paketinde herhangi bir koruma bandı (güvenlik bandı) vs. yoktu. Videoyu sonlandırdıktan sonra kulaklıkların ve kulaklıkların kutusunun kalitesini beğenmediğim için ve orijinal ürün ile alakası olmadığından dolayı ürünü iade etmeye karar verdim. Ürün iade talebinde bulunduktan sonra ürünü satan satıcının değerlendirmelerini okurken başka kullanıcıların da ürünün orijinal olmadığına dair yazılarını gördüm ve daha da emin oldum.

14 Nisan günü ürünü iade için kargoya verdim.
Ürün satıcıya ulaştı ve 16 Nisan günü satıcı tarafından iade talebim ürün paketini açmış olmamdan dolayı reddedildi. Talebim reddedildikten sonra Trendyol ile iletişime geçtim. Trendyol ürünün kutusunun açılmış olmasından dolayı iade talebimin reddedilmesinin doğru olduğunu söylediler. Ürünün sahte olduğunu ve paketi açmadan bunu anlayamayacağımı söylediğimde satıcıdan "ürün orijinallik talebinde" bulunacaklarını ve bu talep bir sonuca ulaşmadan ürünü kullanmamamı ve ürünü tekrar iade etmememi söylediler.

Tüm bunlara ek olarak satıcı tarafıma fatura yollamadığı içi 16 Nisan cuma akşamı fatura talebinde bulundum ve 18 Nisanda faturayı tarafıma ilettiler. Faturada satın almış olduğum ürünle ilgili herhangi bir marka, model bilgisi bulunmamakta(ekteki görsel). Faturada da bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bu süreç nasıl işler? Gerçekten tükendim kaldım.

Eki Görüntüle 980315
Airdots çok sıkıntılı bir model. Çok replikası var. Kulaklık da kişisel bir eşya olduğu için kulağınıza taktığınız an almamaları lazım. Siz sadece paketi açmışsınız. Almak zorundalar.

Airdots çok sıkıntılı bir model. Çok replikası var. Kulaklık da kişisel bir eşya olduğu için kulağınıza taktığınız an almamaları lazım. Siz sadece paketi açmışsınız. Almak zorundalar.

Evet gerçekten çok replikası var. Bir anlık dalgınlığıma gelip bilmediğim bir satıcıdan sipariş vermişim. Kulaklık üzerindeki jelatinler bile duruyor fakat iade talebimi reddetmiş satıcı. Ürün geri gönderilecek. Gerekirse THH'ye gideceğim ama hakkımı arayacağım.

Teknolojik aletleri ilk 15 gün içinde ne olursa olsun almaları lazım.

Paket açılmış olduğu için ve kulaklığın hijyenik anlamda sıkıntılı bir ürün olmasından dolayı talebimi reddetmişler. Oysaki ne kulaklığı kullandım ne de pakete zarar verdim. Bana geldiği gibi geri göndermiş olmama rağmen reddedildi. Gerçek üzücü bir durum.
Başıma benzer bir olay gelmişti Müşteri Memnuniyetinin Adresi - Şikayetvar buraya bir şikayet edin benimkini böyle çözdüler.
Olmazsa tüketici hakları.

Evet bu sitede şikayet oluşturdum. Galiba bazı şeyleri zaman gösterecek.

Kulaklığı maalesef almıyorlar. Hijyen ürünü olduğu için.
Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının on dört günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcıya aittir.

Cayma hakkının kullanılması için Alıcı tarafından on dört günlük süre içinde Satıcıya yukarıda bildirilen faks, telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin "4. maddesinde, Ambalaj ve içeriğinin hasar görmemiş olması ve Satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır." Cayma Hakkı kapsamında yer alan iade usulleri Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer almaktadır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde mal/hizmet bedeli ve teslimat masrafları Alıcıya iade edilir ve 10 (on) günlük süre içinde mal/hizmeti alıcı iade etmekle mükelleftir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Alıcı kusur oranında Satıcının zararını tazmin etmekle yükümlüdür. Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

Geri
Yukarı