Trendyol'dan alınan bilgisayarın iadesi yapılabilir mi?

Trendyol'dan bir hafta önce bilgisayar aldım fakat iade etmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla cep telefonlarında iade yoktu ama bilgisayar için de aynısı geçerli midir? Satıcının iadeyi kabul etmeme gibi bir durumu var mıdır?

İade süresi geçmedi ise iade edebilirsiniz satıcısı da Trendyol ise sorunsuz edersiniz.

Ekstra olarak şunu diyeceğim ülkemizdeki iade kuralları aşırı saçma.

Ürünü açıp test etmeden bozuk veya hasarlı olduğunu nasıl anlayalım gerçekten garip bir iş.
Olağan kullanımı da kendiniz araştırabilirsiniz. Her ürün için farklı oluyor.

1698516163776.png

Hocam içinde işletim sistemi yoktu ama işletim sistemi kurdum. Bu sorun olur mu acaba?
Bir sorun yaratmaz; ama siz yine de kişisel verilerinizi, şifrelerinizi ve giriş yapılı hesaplarınızı da satıcıya göndermemek için bi' diski sıfırlayın.

Bir USB bellek lazım size. Şuradan Arch Linux'u indirip USB belleğe yazdırın.

Bilgisayarı USB bellekten başlatın. Her şey açıldığında ekranda "Welcome to Arch Linux" yazacak.

Öncelikle sistemdeki diskleri lsblk komutuyla listeleyin. Ardından her disk için aşağıdaki komutu yazın ve tamamlanmasını bekleyin.

Bash:
dd if=/dev/zero of=/dev/nvme0

/dev/nvme0 kısmına diski yazacaksınız. Ben yukarıdaki komutta 1 numaralı M.2 SSD diski belirttim.

Bir sorun yaratmaz; ama siz yine de kişisel verilerinizi, şifrelerinizi ve giriş yapılı hesaplarınızı da satıcıya göndermemek için bi' diski sıfırlayın.

Bir USB bellek lazım size. Şuradan Arch Linux'u indirip USB belleğe yazdırın.

Bilgisayarı USB bellekten başlatın. Her şey açıldığında ekranda "Welcome to Arch Linux" yazacak.

Öncelikle sistemdeki diskleri lsblk komutuyla listeleyin. Ardından her disk için aşağıdaki komutu yazın ve tamamlanmasını bekleyin.

Bash:
dd if=/dev/zero of=/dev/nvme0

/dev/nvme0 kısmına diski yazacaksınız. Ben yukarıdaki komutta 1 numaralı M.2 SSD diski belirttim.
Bu freedos olması için midir?

Geri
Yukarı