Trendyol'dan Xiaomi Redmi Airdots Tws Alınır mı?

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
135 e sipariş ettim 4 gündür bekliyorum kargo durumu yok şu an. Satıcı olarak Mistore aldık orjinal diyedir diye düşünüyorum.
Hocam ya ben aceleyle anasayfadan direkt almışım. Sadık Akar BGM Ticaret adlı mağazadan almışım. Puanlaması olan bi' mağazadan alsaydım keşke ya...

10 Kasımda Trendyol üzerinden bir satıcıdan 2 adet Xiaomi telefon aldım. Bir tanesi elime ulaştı ancak diğeri ulaşmadı. Trendyol ve satıcı firma ile iletişime geçmeme rağmen telefon hala gönderilmedi.

Son zamanlarda bu ve buna benzer olaylar görmeye başladım. Trendyol üzerinden alırken aldığınız mağazaya dikkat edin. sikayetvar.com da ilgili firma ile sorun yaşayan olmuş mu bakın.

Trendyol'un kendi sattığı ürünlerde bu zamana kadar bir sorun yaşamadım. O da ayrı bir konu.

@thedevil satıcı firma ismi ideal seçim... miydi senin?

10 Kasımda Trendyol üzerinden bir satıcıdan 2 adet Xiaomi telefon aldım. Bir tanesi elime ulaştı ancak diğeri ulaşmadı. Trendyol ve satıcı firma ile iletişime geçmeme rağmen telefon hala gönderilmedi.

Son zamanlarda bu ve buna benzer olaylar görmeye başladım. Trendyol üzerinden alırken aldığınız mağazaya dikkat edin. sikayetvar.com da ilgili firma ile sorun yaşayan olmuş mu bakın.

Trendyol'un kendi sattığı ürünlerde bu zamana kadar bir sorun yaşamadım. O da ayrı bir konu.

@thedevil satıcı firma ismi ideal seçim... miydi senin?

satıcı MISTORE elime ulaşmadı herhangi bir işlem yok şu an

Satıcıya sormuşlar. Garanti süresi 5 ay diyor. Kanunen 2 yıl olması gerekmiyor mu? Ne saçma iş. Boşuna mı aldık?
Siparişi iptal ettim. Başka yerden alacağım. Linkini verdiğim satıcı güvenilir mi? (Turuncu Mağaza)

Son düzenleme:
Ekran Görüntüsü (5).png

@thedevil o mağazanın gerçek adı(ünvanı) "ideal seçim cep telefonu internet hizm.... " olarak kayıtlı. Benim telefonu aldığım yer. 19 gündür telefonumu göndermediler. Firmaya telefonla 1 kez ulaştım yoğunluktan dolayı gönderilmedi falan dediler. Ertesi gün kargo takip no için arayin dediler ama o günden beri ulaşamadım. Telefon da gelmedi.

Senin cihazın da gecikebilir yoğunluktan. Elime ulaşan telefonu kullanıyorum.
Benim ürünüm Xiaomi Türkiye Garantiliydi ve servisten sorgulattım, onayladılar.

Airdotslar ithalatçı garantili gözüküyor. Öyle dahi olsa minimum 2 yıl garantili olmak zorunda. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu süre bu.
Ekran Görüntüsü (6).png

Bir de bu ürünün sahte gönderildiğine dair şikayetler mevcut internette umarım sizinkilerde öyle bir sorun yaşanmaz.

Siparişi iptal ettim. Başka yerden alacağım. Linkini verdiğim satıcı güvenilir mi? (Turuncu Mağaza)
O konuda bir şey diyemem. Satıcı yorumlarına bak, firma ismini internette araştır sikayetvar.com'da firma için yazılmış şikayetlere bak. Diğer online satış sitelerindeki yorumlarına da bakıp öyle karar ver.

Eki Görüntüle 466133

@thedevil o mağazanın gerçek adı(ünvanı) "ideal seçim cep telefonu internet hizm.... " olarak kayıtlı. Benim telefonu aldığım yer. 19 gündür telefonumu göndermediler. Firmaya telefonla 1 kez ulaştım yoğunluktan dolayı gönderilmedi falan dediler. Ertesi gün kargo takip no için arayin dediler ama o günden beri ulaşamadım. Telefon da gelmedi.

Senin cihazın da gecikebilir yoğunluktan. Elime ulaşan telefonu kullanıyorum.
Benim ürünüm Xiaomi Türkiye Garantiliydi ve servisten sorgulattım, onayladılar.

Airdotslar ithalatçı garantili gözüküyor. Öyle dahi olsa minimum 2 yıl garantili olmak zorunda. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu süre bu.
Eki Görüntüle 466134

Bir de bu ürünün sahte gönderildiğine dair şikayetler mevcut internette umarım sizinkilerde öyle bir sorun yaşanmaz.

O konuda bir şey diyemem. Satıcı yorumlarına bak, firma ismini internette araştır sikayetvar.com'da firma için yazılmış şikayetlere bak. Diğer online satış sitelerindeki yorumlarına da bakıp öyle karar ver.
Satıcının N11'de falan baya bir olumlu yorumu var ama Trendyol'da yorum göremedim.

Satıcıya sormuşlar. Garanti süresi 5 ay diyor. Kanunen 2 yıl olması gerekmiyor mu? Ne saçma iş. Boşuna mı aldık?

Merhaba,

Bende aynı satıcıdan sipariş geçmiştim, sizin gibi yorumları okuduktan sonra iptal ettim.

Fakat iptale istinaden 50 TL çekim tekrar tanımlanmadı. Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Tanımlanacağını bildirdi. Fakat gün bitmeden işlem yapmak istiyorum.

Siz iptal ettiğinizde çekiniz tekrar tanımlandı mı ?

130TL'e aldım Trendyol'dan ve kullanıyorum. Ne beklediğinize bağlı kulaklığın performansı. Ben daha önce bir süre ayrıntılı şekilde deneyimledikten sonra satın aldım ve memnunum.

Ekleme: Geçen hafta indirim muhabbetleri başlayınca alayım dedim daha ne kadar düşecek sonuçta diye düşündüm. Bir süredir aklımdaydı zaten ihtiyacımda vardı spor için felan kablo zor oluyor. Kulaküstü kablosuz da zor oluyor (kardeşlerimin modelleri on ear bu sebeple kulağım ve kafam acıyor) Ben de uzun araştırmam ve zaten bilgim dahilinde önceden de kuzenimden deneyimlediğim için düşünmeden aldım. Son derece güzel bir bağlantı kalitesi ve kablosuz için yeterli ses performansı var. Kulağa düzgün oturtursanız ve silikon pedler yalıtımı sorunsuz sağlarsa müzik kalitesi birçok kişiyi fiyatı dahilinde tatmin edecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı