Trigonometri Fasikülü Önerisi

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba Sosyal. Yılbaşına kadar 3 adet trigonometri Fasikülü bitirmeyi düşünüyorum. 11. Sınıfta Apotemi'nin 11. Sınıf kısmını tamamen bitirmiştim.

Açıkçası baya zorladı beni. Ama çok geliştim. Fakat gel gelelim trigonometriyi unuttum. Unuttum derken formülleri hatırlarsam gerisi gelir. Tamamen sıfır değilim. Elimde Tonguç'un trigonometri fasikülü bulunmakta. Bunun yanına iki tane daha destekleyici kitap almak istiyorum.

Ama derseniz 2 tane de yeterlidir, kalan boşluğa bir tane de analitik geometri fasikülü alabilirim. Ya da herhangi bir matematik fasikülü de önerebilirsiniz. Yeter ki beni geliştirsin.

Öneriler için şimdiden teşekkürler. İyi Sosyaller.

Açıkçası Trigonometri'de son 3 senedir (sistem değiştiğinden beri) çok kasmıyorlar. Öncesini bilmiyorum tam. 2018 ve 2019'da birer tane zor soru geldi. Hele 2019'daki üçgen sorusu çok zordu ama diğerleri basit-orta seviyeydi. 2020'de ise TYT'yi kasmışlardı ve AYT baya basitti zaten siz de bilirsiniz. Demem o ki aslında çok da fazla fasikül çözmeye gerek olmayabilir. Konuyu öğrendikten sonra soru bankalarındaki soruları çözsen kafi olabilir. Her sene 4 soru çıkıyorsa Trigonometri'den 1 tanesi hariç diğerlerini rahatlıkla yaparsınız bence. O 1 soruyu da fasikül bile çözseniz yapamayabilirsiniz çünkü öyle soru ben hiçbir kitapta/fasikülde görmedim.

@Nieagerams, ama sadece trigonometri soruları için bakmayalım hocam. Trigonometri ileride işleyeceğimiz konular ile de bağlantılı.

Trigonometri için tavsiyeleriniz var mı? Ben de geometri yok. Ama trigonometriyi yapabiliyorum.

Sonuç Yayınlarını sadece trigonometriye özel kitabı var. Sonuç yayınları iyidir. Henüz kitabı alıp deneme fırsatım olmadı.

@Nieagerams, ama sadece trigonometri soruları için bakmayalım hocam. Trigonometri ileride işleyeceğimiz konular ile de bağlantılı.

Trigonometri için tavsiyeleriniz var mı? Bende geometri yok. Ama trigonometriyi yapabiliyorum.
Geometri dediğiniz iyi hatırlattınız. Geometri bilmen şart trigonometri için. Esasen pek çok kitap Geometri soru bankasının içine dahil trigonometriyi. Son yıllarda çıkmış soruları da incelerseniz hep geometrinin içinde sormuş ve zor. Şu anda yasal olup olmadığını bilmediğim için resim olarak atmıyorum ancak AYT 2018 Matematik 29. soruya, AYT 2019 Matematik 33. soruya ve AYT 2020 Matematik 30. soruya bakınız.

Apotemi bir numaradır fakat bitirmişseniz Acil veya Çap fasiküllerine bir göz atabilirsiniz. Kritik konularda ben Apotemi'nin faydasını çok gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı