Trigonometri nasıl çalışılır?

Daha fazla  
Arkadaşlar iyi çalışmalar. Trigonometriye geçtim ve trigonometride üçgen bilgisininde kullanıldığını gördüm. Şu ana kadar doğruda açı dışında hiç geometri çalışmadım. Trigonometriyi iyi yapabilmek için hangi üçgen konularına çalışmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi çalışmalar. Trigonometriye geçtim ve trigonometride üçgen bilgisininde kullanıldığını gördüm. Şu ana kadar doğruda açı dışında hiç geometri çalışmadım. Trigonometriyi iyi yapabilmek için hangi üçgen konularına çalışmalıyım?
Trigonometri için birçok konuyu bilmeniz lazım. Özetle tüm TYT matematiği + çarpanlara ayırmayı + üçgenleri bilmek zorundasınız.

Trigonometriyi ne konuda kullanacağına bağlı integrallerde değişken değiştirme için gibi konularsa mesela türevi onu bunu da öğrenmen lazım. Aslında bütün konular birbirine bağlı ama sana önerim şöyle başla sin nedir cos nedirtan nedentan dır Arc'tan ın anlamı nedir bunların 0 90 180 270 açılarından neden 0 1 değerlerini aldıklarını bil bir dik üçgen çizip sinüsü bilerek cos ve tanjantı bulmayı öğren gerisi gelir zaten.

Geri
Yukarı