Çözüldü Trojan bulaştı, format atılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Merhaba iyi geceler. Ben arada sırada internetten YouTube MP4 indiriyorum, daha önce hiç virüs yememiştim az önce trojan yedim.
ESET mobil antivirüs hemen bildirim verdi engelledi ve kaldırdım. Ama içim yine de hiç rahat değil.

Telefonum ele geçirilmiş midir? Bilgi hırsızlığı olur mu? Format atmak istiyorum ama attıktan sonra MP4 indireceğim. Yine bulaşırsa sürekli format ile uğraşamam ki.

Tek çare format mı? Format atmadan silinir mi? Eğer cihazda hala varsa nasıl anlarım virüsü?

Malwarebytes ve ESET mobil antivirüs var ikisinde de taradım sonuç temiz ESET engelledi kaldırdı zaten. Ama yine de bilmiyorum şu an temiz değil mi arkadaşlar?

Screenshot_20221109-200431_ESET Mobile Security.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eset kaldırdıysa sıkıntı olmaz , bu arada trojan indirdiğiniz videodan bulaşmamış, büyük ihtimal çıkan bir reklama falan tıkladınız bir apk dosyası indirilmiş bu dosyaya zaten tıklamadıysanız sorun yok.

Başka antivirüs programlarıyla taratın. Onda da sorun çıkmazsa illa format atmanıza gerek yok.

Hocam APK dosyasını kurmadıysanız hiçbir şey olmaz formata gerek yok.

Eset kaldırdıysa sıkıntı olmaz , bu arada trojan indirdiğiniz videodan bulaşmamış, büyük ihtimal çıkan bir reklama falan tıkladınız bir apk dosyası indirilmiş bu dosyaya zaten tıklamadıysanız sorun yok.

Dosyayı açmadığınız sürece bir sorun yok.
Çok teşekkürler arkadaşlar. Apk indirmedim videodan zaten hiç virüs bulaşmıyordu hızlıca reklama tıkladım o da apk indirmiş.

Apkya tıklamadım, indirilenlere bakıyorum apklara bakıyorum o dosya yok zaten. Eset kaldırdı.
Malwarebytes ve eset ile full tarattım temiz 40 dk sürdü hepsi.

Yani o dosya virüslü bile olsa tıklamadığım sürece yine bir şey olmazmıydı? (tıklamadım eset kaldırdı telefonda yok)

Çok teşekkürler arkadaşlar. Apk indirmedim videodan zaten hiç virüs bulaşmıyordu hızlıca reklama tıkladım o da apk indirmiş.

Apkya tıklamadım, indirilenlere bakıyorum apklara bakıyorum o dosya yok zaten. Eset kaldırdı.
Malwarebytes ve eset ile full tarattım temiz 40 dk sürdü hepsi.

Yani o dosya virüslü bile olsa tıklamadığım sürece yine bir şey olmazmıydı? (tıklamadım eset kaldırdı telefonda yok)
Tekrar tarat bir şey gözükmezse sorun yoktur hocam.

Tekrar tarat bir şey gözükmezse sorun yoktur hocam.
Hocam hem Malwarebytes hemde ESET ile tam tarattım temiz ikisi de. Bazı arkadaşlar birde Kaspersky indir onla tarat demiş gerek var mı? Bir telefonda iki antivirüs olur mu?

Hocam bu arada şimdi o dosya virüslü bile olsa tıklamadığım için yine bir şey olmuyor demi. Tıklamadım eset kaldırdı çünkü. Reklama tıklayınca virüs bulaşmıyor yani

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı