Trojan girmiş bir bilgisayarın diskinde trojan formattan sonra hala kalır mı?

Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Bir bilgisayarım var ve içine trojan girdi, bende yakın zamanda bilgisayarımı değiştireceğim fakat eskisi duracak PC'ye çok kez format attım trojandan sonra ama önemli bilgilerimi girmedim virüsten sonra SSD'im C hard diskim ise D diski olarak geçiyor eski bilgisayarımda, şimdi yeni alacağım PC'ye hard diski taksam sorun olur mu yani formattan sonra hard diskten tüm virüsler silinir değil mi?

Öncelikle herkese selam. Bir bilgisayarım var ve içine trojan girdi, bende yakın zamanda bilgisayarımı değiştireceğim fakat eskisi duracak PC'ye çok kez format attım trojandan sonra ama önemli bilgilerimi girmedim virüsten sonra SSD'im C hard diskim ise D diski olarak geçiyor eski bilgisayarımda, şimdi yeni alacağım PC'ye hard diski taksam sorun olur mu yani formattan sonra hard diskten tüm virüsler silinir değil mi?

Virüslü diski biçimlendir hepsi gider.

Evet, her şey silindiğinde virüs de gidiyor zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öylece formatlarsanız silinmeyebilir. Katı denetimle formatlarsanız silinir.

Format diski temiz cihazdan oluşturulmuş olmalı. Sisteme kapalı takılıp BIOS'tan USB'den başlatılmalı. USB bellek enfekte işletim sistemini hiç görmemeli.

Zaten D diski boşta direk biçimlendirdim içinde herhangi bir şey yok 0 MB ama içimde gene de bir kuşku var ne olur ne olmaz diye çünkü PC fiyatları belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı