Trojan için format çare olur mu?

Temiz kurulum yapın o zaman, çözüm olur tabii.
Bende format atacak hazır flash disk yok malesef. Şuan kullandığım bilgisayardan da indiremem sıkıntı çıkmasın diye, arkadaşımın bilgisayarından indirip kurabilirim akşam 9 10 gibi o vakite kadar önerebileceğiniz bir durum var mı halihazırda saatlerce bilgisayarımda gezmiş.

Bende format atacak hazır flash disk yok maalesef. Şu an kullandığım bilgisayardan da indiremem sıkıntı çıkmasın diye, arkadaşımın bilgisayarından indirip kurabilirim akşam 9 10 gibi o vakite kadar önerebileceğiniz bir durum var mı halihazırda saatlerce bilgisayarımda gezmiş.

Bilgisayarın Ethernet kablosunu çekin.

Bende format atacak hazır flash disk yok malesef. Şuan kullandığım bilgisayardan da indiremem sıkıntı çıkmasın diye, arkadaşımın bilgisayarından indirip kurabilirim akşam 9 10 gibi o vakite kadar önerebileceğiniz bir durum var mı halihazırda saatlerce bilgisayarımda gezmiş.
Şimdilik BitDefender ile tarayın. Arkadaşınız gelince de Windows ve Rufus'u indirirsiniz. Ama kesinlikle BitDefender,Eset,Comodo gibi bir AV ile tam tarama yapın arkadaşınız gelmeden önce.

İnternetinizi kapalı tutun, RAT girmiş yüksek ihtimalle. RAT internet aracılığıyla çalışan bir virüstür. İnternetinizi kapalı tuttuktan sonra bilgisayarınız açık kalsa dahi bir sorun olmaz, verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

İnternetinizi kapalı tutun, RAT girmiş yüksek ihtimalle. RAT internet aracılığıyla çalışan bir virüstür. İnternetinizi kapalı tuttuktan sonra bilgisayarınız açık kalsa dahi bir sorun olmaz, verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
Ethernet kablosunu çektim, format atarken diskleri biçimlendirip windowsu üzerine yazdırırken kabloyu geri taksam olur mu? Herkese geri bildirimleriniz için teşekkür ederim.

Bu trojan değil Ransomware veya RAT işi. Geçmiş olsun inşallah Ransomware değildir.

Temiz kurulum yapın ve kasadan Ethernet kablosunu sökün.
Ransomware sanırım, email yoluyla yakalandım. Para istediklerini yoksa bilgilerimi herkesle paylaşacaklarını yazmışlardı. Ethernet kablosunu çektim duruyom öyle kullanmıyorum bilgisayarı malware programıyla tarattım. Windows defender ile çevrim dışı tarattım. Fotoğrafları ekleyeceğim. Format atma işlemine yarın geçicem, insallah kurtulurum bu beladan.

Ransomware sanırım, email yoluyla yakalandım. Para istediklerini yoksa bilgilerimi herkesle paylaşacaklarını yazmışlardı. Ethernet kablosunu çektim duruyom öyle kullanmıyorum bilgisayarı malware programıyla tarattım. Windows defender ile çevrim dışı tarattım. Fotoğrafları ekleyeceğim. Format atma işlemine yarın geçicem, insallah kurtulurum bu beladan.
Format attım ethernet kablosunu çıkartıp öyle diskleri biçimlendirip sildim hepsini, sonra windowsu yükledim yüklenirken bir süre sonra ağa bağlanmak istedi ethernet kablosunu takıp devam ettim. Malwarebyte ile tarattım temiz gözüküyor şuan.

Format attım ethernet kablosunu çıkartıp öyle diskleri biçimlendirip sildim hepsini, sonra windowsu yükledim yüklenirken bir süre sonra ağa bağlanmak istedi ethernet kablosunu takıp devam ettim. Malwarebyte ile tarattım temiz gözüküyor şuan.

Dosya Ekleri

• 20231216_235852.jpg
    20231216_235852.jpg
    221,4 KB · Görüntüleme: 20
  • 20231217_000208.jpg
    20231217_000208.jpg
    207,5 KB · Görüntüleme: 24
  • 20231217_000617.jpg
    20231217_000617.jpg
    283,4 KB · Görüntüleme: 20
  • 20231217_050435.jpg
    20231217_050435.jpg