Trojan Virüsü Kaldırma

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Az önce GTA 5'te offlineda takılmak için mod menu indirmiştim. O da virüslü çıktı. Tipsiz 7ZIP'i yükletirken de yanlışlıkla reklamları da yüklemişim, PC Avast falan doldu. Ben SpyHunter programıyla birazcık tarattım. Önce reklam virüsü varmış, sorun değil dedim. Zaten önemli değil, antivirüsle silerim dedim. Sonra bir de Trojan ortaya çıktı. Tipsiz virüs gelip bilgisayarımı yavaşlatıyor. Bunu kaldırmak istiyorum ben de. Şimdi bende SpyHunter (AV mi bilmiyorum ama Görev Yöneticisinde MarSpeedp diye bir virüs gördüm, onu kaldırıyormuş), 7ZIP'in yüklettiği Avast ve Kaspersky Free var. Hangisi Trojanı falan siler? Birkaç virüs daha var sanırsam, reklam virüsü falan. Bir de ITClient diye bir şey çalışıyor, o da virüs mü?

Edit: Şu an Kaspersky kullanarak tam tarama yaptırıyorum. Bulursa format atmama gerek olur mu?

300 tane virüsten ziyade Kaspersky'nin tespit etmediği PUP'a ait kayıt defteri girdileri idi muhtemelen. Sistemde Kaspersky yüklüyken tekrar ve tekrar tam tarama yapmasını istemenin bir lüzmu yoktu. Ne var ne yok kaldırıp güvenli modda Emsisoft Emergency Kit ile tarayarak da halledebilirdin.

Kabahat senin değil. Bilgisi olmayan eleman, insanları zamanından ediyor işte.

Sorun değil hocam. Zaten format atacaktım 1 aya falan. Erkene geldi de diyebiliriz. :D

Kaspersky daha iyi, veritabanları çok büyük ve etkili bir Anti-Virüs.

Hocam arkada Bitdefender inmiş de, ikisini de kursam performans kaybı yaşar mıyım?

Hocalarım merhaba. Az önce GTA 5'te offlineda takılmak için mod menu indirmiştim. O da virüslü çıktı. Tipsiz 7ZIP'i yükletirken de yanlışlıkla reklamları da yüklemişim, PC Avast falan doldu. Ben spyhunter programıyla birazcık tarattım. Önce reklam virüsü varmış, sorun değil dedim. Zaten önemli değil, antivirüsle silerim dedim. Sonra bir de trojan ortaya çıktı. Tipsiz virüs gelip bilgisayarımı yavaşlatıyor. Bunu kaldırmak istiyorum ben de. Şimdi bende spyhunter (av mi bilmiyorum ama görev yöneticisinde marspeedp diye bir virüs gördüm, onu kaldırıyormuş), 7ZIP'in yüklettiği Avast ve Kaspersky Free var. Hangisi trojanı falan siler? Birkaç virüs daha var sanırsam, reklam virüsü falan. Bir de ıtclient diye bir şey çalışıyor, o da virüs mü?

Edit: Şu an Kaspersky kullanarak tam tarama yaptırıyorum. Bulursa format atmama gerek olur mu?

Merhabalar bende marspeedp programını gördüm Red Alert 3 indirmeye çalıştım o çıktı Allah'tan bir şeye tıklamadan birkaç saat sonra sildim kesinlikle dikkatli olun bende o ile karşılaştım.

Merhabalar bende marspeedp programını gördüm Red Alert 3 indirmeye çalıştım o çıktı Allah'tan bir şeye tıklamadan birkaç saat sonra sildim kesinlikle dikkatli olun bende o ile karşılaştım.

Evet hocam, çok sinir bozucu. Bir de antivirüsü kapatmamızı istiyorlar, hiçbir koruma kalmıyor elimizde. Tak diye girebiliyorlar. Bundan sonra hiçbir şey için antivirüsü kapatmayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı