Trojan var ne yapmalıyım?

havuçç

Decapat
Yer
Havuç Tarlası :)
Bu nedir, niye var, virus mu? Lütfen yardım.

2020-05-24_18-45-27.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu videodaki kesin çözümdür;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu yapamam öğrenciyim ve e-derse giriyorum
@24099 siz çok iyisiniz bu konuda yardım eder misiniz?

• 1.Kaliteli Anti-Virüs kullanmak: Gidip te avast!/AVG kullanmayı önermiyorum. Para varsa Kaspersky Internet Security, Norton 360 ve Bitdefender Internet Security' den birini alın. Eğer ücretsiz arıyorsanız; Kaspersky Security Cloud - Free, Bitdefender Free önerimdir.
  • İlk öncelikle PC' nize şu programları kurun:
  • Norton Power Eraser
  • Kaspersky Virus Removal Tool
  • Malwarebytes Anti-Malware
  • AdwCleaner
  • Emsisoft Emergency Kit
  • Microsoft Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı
  • Programları kurduktan sonra veritabanlarını güncelleyin. Sonra Win+R kullanarak msconfig.exe yazalım. Önyükleme kısmından Güvenli Önyükleme (En az) basıyoruz. Uygula> Tamam diyip Windows' un reboot' unu bekliyoruz.
  • Buradan yazdığım programlarla tarıyoruz. Çıkan virüsleri siliyoruz.
  • Eğer virüs geçmezse Güvenli Moddan çıkmak için Win+R>msconfig.exe>Önyükleme>Güvenli Önyükleme tikini kaldırın. Uygula>Tamam diyip sistemi yeniden başlatın.
  • Güvenli moddan çıktıktan sonra Kaspersky Rescue Disk' i indiriyoruz. Ve Rufus aracılığı ile FAT32 arabirim ile yazdırıyoruz
  • BIOS' a girip Boot sekmesinden 1.sıraya USB' yi seçip kaydediyoruz ve yeniden başlatıyoruz. Dil seçimi ekranından English seçtikten sonra 1 tuşuna basıyoruz. Kaspersky Rescue Disk açıldıktan önce veya sonra databasr güncelliyoruz ve taratıyoruz. Virüs bulursa siliyoruz.
  • Korsan yazılım kullanmayın.
  • Son çare olarak eğer virüs gitmezse temiz kurulum yapıyoruz.

Bunu yapamam öğrenciyim ve e-derse giriyorum
@24099 siz çok iyisiniz bu konuda yardım eder misiniz?
Yapma zaten onu :D Dalgasına atmışlar konuya.

Yapman gereken sistemine güzel bir antivirüs indirip taratmaktır sistemi.

Bitdefender, Kaspersky, Norton yazılımlarından sadece birisini indirip sisteme tam tarama yap. Bulunan zararlıları sil.

Şu videodaki kesin çözümdür;
Evet, bilgisayarını Defender ile korumakta diretenler sorunu bu şekilde kökten çözebilirler (!)
Bir daha da zararlı sorunu yaşamazlar. Ama bu sefer de bilgisayarın bir kere kapanıp bir daha açılamama sorunu başlayabilir. Onu çözemeyebiliriz. :D

Hocam Kaspersky Rescue Disk ile tarattım sabah PC'yi 2 tane Task Trojan buldu sil yapıyorum siliyor tekrar tarıyorum yine buluyor, Malwarebyte ile tarıyorum şuan 3 tane virüs buldu. Kaspersky daha mı kötü Malwarebyte'den?
Ayrı konu açın oradan devam edelim. O şekilde daha sağlıklı olur.
Daha kötü değil. Daha iyi koruyor. Windows ortamında zararlıları temizleyemediniz de mi Linux ortamına geçtiniz? Açacağınız konudan rapor da paylaşsanız iyi olur.

Ne yapacağınız söylenmiş, yaptınız mı?
Konu sahibinin paylaştığı görselde görüldüğü üzere Defender zararlıları temizleyememiş. Görsele bakarsanız "başarısız" yazdığını görebilirsiniz. :)

Çok korkuyorum öğrenciyim ve orta 1'im.
AV'den değil, bilgisayara zararlı bulaştırmaktan korkman lazımdı. Zararlı bulaştırmaktan korkup, sakınıp bilgisayara kaliteli bir AV yükleseydin bu sorunları yaşıyor olmazdın.

Ne olur bana en güvenli hangisini yükleyebileceğimi söyleyin.
Programları resmi web sitesinden indirmek en güvenilir olanıdır. Kaspersky yazılımını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. :)

Anlayamadım ki herkes başka bir şey söylüyor.

Eylemi temizle demek işe yaramıyorsa Kaspersky Security Cloud Free indirip sisteminizi taratın. Önerim Kaspersky kurmanız olur fakat üçüncü parti antivirüs kullanmayı tercih etmemeniz durumunda Defender'a aşağıdaki programla biraz ince ayar yapabilirsiniz. Arayüzdeki HIGH butonuna tıklamanız yeterli.

Konu sahibinin paylaştığı görselde görüldüğü üzere Defender zararlıları temizleyememiş. Görsele bakarsanız "başarısız" yazdığını görebilirsiniz. :)

Var ol, Kaspersky.

Geri
Yukarı