Trojan ve Malware nasıl temizlenir?

Crack Windows zaten hem sisteme, hem güveliğinize hem de gizliliğinize zarar verir. Format atıp "orjinal" ISO ile temiz kurulum yapın.

O kadar kolay değil temiz kurulum yapmalısın.
Biliyorum. OEM anahtarı alıp temiz Windows kurup yapmam lazım. İlk işim orijinal ISO Flash sürücüsü hazırlayıp, OEM anahtarı alıp temiz kurulum yapmak. Teşekkürler.

Biliyorum. OEM anahtarı alıp temiz Windows kurup yapmam lazım. İlk işim orijinal ISO Flash sürücüsü hazırlayıp, OEM anahtarı alıp temiz kurulum yapmak. Teşekkürler.
Başka bilgisayar üzerinden hazırlama imkanınız varsa oradan hazırlayın ISO'yu. Trojanlı bilgisayara USB bellek takıp temiz kurulumu da tehlikeye atmayın.

Korsan Windows kullanıyorsunuz, sistem içerisindeki zararlılardan tamamen kurtulmanın en iyi ve sağlıklı yolu temiz kurulum(format) atmaktır. OEM anahtarını aldıktan sonra bilgisayarınıza format atın, ondan sonra ise OEM anahtarı ile sisteminizi orijinal hâle getirin.

Tamamdır. Dediğim gibi korsan kullandığımın farkında bile değildim. İlk işim orijinal ISO yüklü sürücüyle temiz kurulum yapıp aldığım anahtarla orijinal hâle getirmek olacak. Teşekkürler.

Başka bilgisayar üzerinden hazırlama imkanınız varsa oradan hazırlayın ISO'yu. Trojanlı bilgisayara USB bellek takıp temiz kurulumu da tehlikeye atmayın.

Şu an için 2. bir PC alternatifim yok ama 4-5 gün içinde başka bir PC'den temiz orijinal ISO kurup öyle kurulum yaparım o zaman. Şu anlık bu 4-5 gün için önemli bir sıkıntı olur mu normal günlük kullanımda?

Tamamdır. Dediğim gibi korsan kullandığımın farkında bile değildim. İlk işim orijinal ISO yüklü sürücüyle temiz kurulum yapıp aldığım anahtarla orijinal hâle getirmek olacak. Teşekkürler.
Merakımı mazur görün. İşletim sistemini kim kurdu bilgisayarınıza? Nasıl crack oluyor da haberiniz olmuyor? Eğer aldığınız yer yaptıysa bu bir suç. Bilgisayarcı yaptıysa da ayıp.

Şu an için 2. bir PC alternatifim yok ama 4-5 gün içinde başka bir PC'den temiz orijinal ISO kurup öyle kurulum yaparım o zaman. Şu anlık bu 4-5 gün için önemli bir sıkıntı olur mu normal günlük kullanımda?
Olmaz. Bu zamana kadar kullanmışsınız 4-5 günde sorun olacağını sanmıyorum.

Merakımı mazur görün. İşletim sistemini kim kurdu bilgisayarınıza? Nasıl crack oluyor da haberiniz olmuyor? Eğer aldığınız yer yaptıysa bu bir suç. Bilgisayarcı yaptıysa da ayıp.
Estağfurullah. Maalesef eski bilgisayarcım, bahsettiğim Eset'in lisansınıda ondan satın almıştım DVD ve lisans anahtarlı kutusuyla.

Estağfurullah. Maalesef eski bilgisayarcım, bahsettiğim Eset'in lisansınıda ondan satın almıştım DVD ve lisans anahtarlı kutusuyla.
Bilgisayarcılara neden güvenilmemesi gerektiğini tekrar anladım. Bilgisayar emanet ediyorsunuz crack yüklüyor işe bakın.

Bilgisayarcılara neden güvenilmemesi gerektiğini tekrar anladım.
Benim aracalığımla hem bana hem de başkalarına tekrardan ders olmuş oldu. Neyse dediğiniz gibi başka bilgisayardan temiz orijinal ISO sürücüsü yapıp, OEM anahtarı alıp baştan temiz kurulum yapacağım. Bilgilendirmeniz ve ayrıyetten uyarılarını için çok teşekkür ederim hepinize.

Kurulum imajını bu bilgisayarda oluşturmanızda bir problem olacağını düşünmüyorum, bilgisayarınızda çok büyük ihtimalle hiç bir virüs yok. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarayıp KMS dahil bütün riskware/malware yazılımlarını temizlemişsiniz zaten.
Dediğim gibi 4-5 gün içinde 2. bir PC gelecek. Eğer gelirse ondan gelmezse tekrar tarama yapıp bundan bir ISO sürücüsü oluşturacağım artık.

Geri
Yukarı