Trojan virüsü nasıl silinir?

Virüsün Discord'dan DM'den bana yollanan bir resimle alakası varmış sanırım arkadaş bana fotoğrafı attıktan sonra gelmişti uyarı fotoğrafta da zaten Windows Defender'i açık unutunca ben gibi şeyler yazıyordu format attıktan sonra Discord'u indirip hesabıma girince uyarı geldiğini fark ettim ve uyarı Kaspersky gibi uygulamalarda tam tarama yapınca gelmiyordu sadece Windows Defender çalışırken geliyordu Windows Defender'in virüs sanıcağı şekilde ayarlanmış galiba, Arkadaşlarda zaten söyledi sonra fotoğrafın amacı o zaten dediler onlarada aynı şey gelmiş fotoğrafa bakınca

İyi günler, bazı virüsler kolay kolay silinmez, örnek vermek gerekirse kendini kayıt defterine yazan bir virüsü silmeniz zordur, ya kayıt defterinde virüsün kayıtlı olduğu dizini sileceksin ya da bir flash belleğe format diski oluşturup tertemiz sıfırlayacaksın. Yazdıklarından anladığım kadarıyla formatı ayarlardan yapmışsın ki virüs gitmemiş (kayıt defteri sıfırlanmadığı için) o yüzden bir flaşa format diski oluştur (virüs olmayan bir bilgisayardan) ve sıfırla. Bu sorununu çözecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı