Trojan virüsü nasıl silinir?

SsLiqht

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600
RTX 4060
Meslek
Öğrenci
Bir saat falan önce Windows virüs tehfit koruması trojan fownloader gibi bir dosya buldu. Kaldır seçeneğini seçtim. 1 dakika sonra falan kendini tekrar yüklüyordu, sürekli olarka kendini indiriyordu. Ben de format atıp tekrar tarama yaptım ve aynı virüsü yine gördüm. Gitmemiş. Nasıl silebilirim? Ne yapmam gerek?

Hard diske komple formatlamayı deneseniz zamanında işe yaradığını görmüştüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam formatı nasıl attınız flashtan mu yoksa Windows'un kendi içinden mi? Kendi içinden attıysanız USB ile format atınız. Eğer kendini kopyalayan bir virüs ise format USB'sini telefondan veya başka bir bilgisayardan hazırlayın.

İyi günler, bazı virüsler kolay kolay silinmez, örnek vermek gerekirse kendini kayıt defterine yazan bir virüsü silmeniz zordur, ya kayıt defterinde virüsün kayıtlı olduğu dizini sileceksin ya da bir flaş belleğe format diski oluşturup tertemiz sıfırlayacaksın. Yazdıklarından anladığım kadarıyla formatı ayarlardan yapmışsın ki virüs gitmemiş (kayıt defteri sıfırlanmadığı için) o yüzden bir flaşa format diski oluştur (virüs olmayan bir bilgisayardan) ve sıfırla. Bu sorununu çözecektir.

Format dediğiniz ayarladan fabrika ayarlarına döndürmekse iş görmez, Malwarebytes veya Kaspersky iş görür bu durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı