Trojan.Win32.Qhost virüsü temizlenmiyor

M.Esat

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım uyarı verince fark ettim ve hızlı tarama yaptığımda bu isimde virüsle karşılaştım ama Kaspersky virüsü silemiyor. Ne yapmam gerektiğini bilemedim yardımcı olabilecek birisi var mı?

Trojan.Win32.Qhost

C:\WINDOW\System32 virüs bu konumda.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2023-09-28 183853.jpg
    Ek Açıklama 2023-09-28 183853.jpg
    16,7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
gelen giden baglantilari gelismis guvenlik duvarindan kapattiktan sonra avira ya da malwarebytes ile guvenli mod da tarat . silinir bir daha da bilmedigin hic bir link veya dosyayi indirmeye calisma hackerler arka plan da her seyi yapabiliyorlar .

Merhaba, bilgisayarım uyarı verince fark ettim ve hızlı tarama yaptığımda bu isimde virüsle karşılaştım ama Kaspersky virüsü silemiyor. Ne yapmam gerektiğini bilemedim yardımcı olabilecek birisi var mı?

Trojan.Win32.Qhost

C:\WINDOW\System32 virüs bu konumda.
Trojan.Win32.Qhost virüsü, bilgisayarınıza gizlice girerek kişisel bilgilerinizi çalabilecek veya bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız hale getirebilecek bir truva atıdır. Bu virüsü temizlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güvenli modda başlatın. Güvenli mod, yalnızca temel Windows hizmetlerini ve sürücülerini yükler. Bu, virüsün sisteminizde çalışmasını engellemeye yardımcı olacaktır.
  2. Virüsten koruma yazılımınızı güncelleyin ve bilgisayarınızı tarayın. Virüsten koruma yazılımınız, virüsü tespit ve temizleyebilmelidir.
  3. Virüslü dosyaları silin. Virüsten koruma yazılımınız, virüslü dosyaları otomatik olarak silecektir. Ancak, virüslü dosyaları manuel olarak da silebilirsiniz.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak, virüsten koruma yazılımınızın tüm kalıntılarını kaldıracaktır.
Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra virüs hala temizlenmiyorsa, aşağıdakileri deneyebilirsiniz:
  • Ücretsiz bir anti-malware aracı kullanın. Ücretsiz anti-malware araçları, virüsten koruma yazılımınızın kaldıramadığı virüsleri temizleyebilir.
  • Sistem geri yükleme kullanın. Sistem geri yükleme, bilgisayarınızı bir önceki tarihe geri döndürebilir. Bu, virüsün bilgisayarınıza bulaşmasından önceki bir tarihe geri döndürebilir.
  • Bilgisayarınızı formatlayın. Bilgisayarınızı formatlamak, virüsten kurtulmanın en kesin yoludur. Ancak, bu işlem tüm kişisel verilerinizi ve dosyalarınızı sileceğinden, son çare olarak kullanmalısınız.
Trojan.Win32.Qhost virüsü, bilgisayarınıza gizlice girerek kişisel bilgilerinizi çalabilecek veya bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız hale getirebilecek bir truva atıdır. Bu virüsten korunmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  • Sadece güvenilir kaynaklardan yazılım indirin.
  • Oyunları korsan olarak indirmekten kaçının.
  • Bilgisayarınızı düzenli olarak virüsten koruma yazılımıyla tarayın.
  • Güvenlik duvarınızı ve anti-malware yazılımınızı güncel tutun.
  • Bilinmeyen bağlantılara tıklamaktan kaçının.
  • E-postadaki şüpheli bağlantılara tıklamaktan kaçının.

Geri
Yukarı