"Trojan:Win32/Wacatac.A!ml" nedir?

batuhanngumus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, Google'dan bir program kurduktan sonra bu virüs ile karşılaştım. Gerek Windows Defender gerek Malwarebytes ile bilgisayarı baştan aşağıya 2-3 kere taradım ama buradan bir türlü gitmiyor bu program. Sonraki adımım ne olmalı?
Malwarebytes raporunu ekledim.

1707943818845.png

Dosya Ekleri

• 1707943771540.png
    1707943771540.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 34
  • rapor.txt
    1,2 KB · Görüntüleme: 19
Selam zararlı benim PC'ye de bulaştı yani Malwarebytes Kaspersky ile taramak süper olur çok kasarsa sıfırla tehlikeli dikkatli ol.

Merhaba herkese, Google'dan bir program kurduktan sonra bu virüs ile karşılaştım. Gerek Windows Defender gerek Malwarebytes ile bilgisayarı baştan aşağıya 2-3 kere taradım ama buradan bir türlü gitmiyor bu program. Sonraki adımım ne olmalı?
Malwarebytes raporunu ekledim.

Eki Görüntüle 2116579

Hocam Görev Yöneticisi'nden başlata bakın oraya bilmediğiniz bir program gelmişse hem kapatın hem de dosya konumuna gidip silin daha sonra Kaspersky ile tam tarama yapın hesaplarınızdan virüs tehlikesi bitene kadar çıkış yapın telefondan değiştirin şifrelerinizi. Eğer olmazsa format atarsınız.

Hocam Görev Yöneticisi'nden başlata bakın oraya bilmediğiniz bir program gelmişse hem kapatın hem de dosya konumuna gidip silin daha sonra Kaspersky ile tam tarama yapın hesaplarınızdan virüs tehlikesi bitene kadar çıkış yapın telefondan değiştirin şifrelerinizi. Eğer olmazsa format atarsınız.
Hocam bu tür programlar kapatıldıktan sonra hemen açılıyor. Güvenli önyükleme modu ile açılıp öyle temizlenmesini tavsiye ediyorum ben.

Geri
Yukarı