Çözüldü Trojan:Win32/Wacatac.b!ml virüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Selam! Ben bir CraftRise oyuncusuyum. Oyuncular çok güçlü diye bir hile indirdim ama 64 Bit çıktı. Bana da Windows Defender'den bildirimler gelmeye başladı. Defender, bilgisayarı her açtığımda Trojan:Win32/Wacatac.bm!l diye bir dosya buluyor. Şu an Defender'dan tarama yapıyorum ama sabahtan beri 0 taranan dosyalar yazıyor. Malwarebytes'den tarama yaptım o da Crosshack Setup gibi bir şey buldu. Bu arada bir sürü hile denedim. Söz daha hile indirmeyeceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Shift ile güvenli moda girilen ekrana girdim. Sonra yeniden başlatma istedi ve yeniden başlattım. Ardından da güvenli modun 4'e basılınca açılan ekranına geldim ama orada klavye çalışmadı çünkü BIOS pilim bitik. Bu yüzden de BIOS'ta USB ayarlarını yapmam lazım.
Merhaba! Sorun çözüldü. Artık Defender'dan bildirimler gelmiyor ve antivirüs uygulamalarım bir şeyler bulmuyor. Moderatörler çözüldü olarak işaretleyebilir mi? Çözüldü olarak işaretleyemiyorum da.
Hocam tam tarama yapıyorum Kaspersky'dan.
Daha 1 dosya tarandı. 😭

Son düzenleme:
Önerim dersten sonra yapmandır. Şu anki tarama sonuçların gerçek olmayabilir.
Hocam tam olarak anlamadım ama yeniden başlata basarken mi shift basacağım?

Hocam tam olarak anlamadım ama yeniden başlata basarken mi Shift basacağım?

Bilgisayarı açtıktan veya yeniden başladıktan sonra 1 saniye arayla F8 tuşuna basın. Bilgisayar donanım bilgilerini gösterip bellek testi yaptıktan sonra gelişmiş başlangıç seçenekleri menüsü açılacaktır. Yön tuşlarını kullanarak güvenli mod veya ağ ile güvenli mod seçeneği üzerine gelip enter tuşuna basın.
İnternetten kopyaladım kusura bakmayın.

Geri
Yukarı