Trojana izin vermek

Antivirüs yazılımlarının böylesi uyarıları konusunda bende bazen ne yapacağımı şaşırıyorum. Çünkü indirdiğim yazılımın temiz olduğuna indirdiğim sitenin güvenli olduğuna eminim de işte virüs yazılımı uyarı verince insan tedirgin olabiliyor.

Mesela aynı böyle benzer bir konu diyebileceğim SonTeklif.com isimli siteyle bir sıkıntı olduğu söyleniyor, nedense şu uyarı ile siteye ulaşılamıyor:

Başka yerlere de sordum, ücretsiz antivirüs yazılımlarının bazıları bu uyarıyı verirken ücretli kullanılan (ESET vb) yazılımlar direkt böyle engelliyorlarmış.

Web sitesi engellendi
Bu web sayfası, tehlikeli olabilecek içeriklere sahip web siteleri listesindedir.
Erişim engellendi.

Şimdi insan korkuyor haliyle bu uyarıyı yok sayıp ilgili siteye ulaşsak orada parasal işlem yapsak virüs trojan başımıza dert olur mu? Sizlerin bir bilgisi var mı SonTeklif.com sitesi nasıldır sağlam mıdır neden uyarı alıp bu siteye engelleniyoruz?.

Antivirüs yazılımlarının böylesi uyarıları konusunda bende bazen ne yapacağımı şaşırıyorum. Çünkü indirdiğim yazılımın temiz olduğuna indirdiğim sitenin güvenli olduğuna eminim de işte virüs yazılımı uyarı verince insan tedirgin olabiliyor.

Mesela aynı böyle benzer bir konu diyebileceğim SonTeklif.com isimli siteyle bir sıkıntı olduğu söyleniyor, nedense şu uyarı ile siteye ulaşılamıyor:

Başka yerlere de sordum, ücretsiz antivirüs yazılımlarının bazıları bu uyarıyı verirken ücretli kullanılan (ESET vb) yazılımlar direkt böyle engelliyorlarmış.

Web sitesi engellendi
Bu web sayfası, tehlikeli olabilecek içeriklere sahip web siteleri listesindedir.
Erişim engellendi.

Şimdi insan korkuyor haliyle bu uyarıyı yok sayıp ilgili siteye ulaşsak orada parasal işlem yapsak virüs trojan başımıza dert olur mu? Sizlerin bir bilgisi var mı SonTeklif.com sitesi nasıldır sağlam mıdır neden uyarı alıp bu siteye engelleniyoruz?.
Çok düzgün bir site gibi gelmedi bana. En altta SSL sertifikasını verenin Comodo olduğunu yazmışlar ama gerçekte Kaspersky. Daha neyin ne olduğundan kendilerinin haberleri yok.

Bilgisayarda tutmanız bile hata.
Dosya hala bilgisayarda. Malwarebytes ile taradim temiz dedi. Windows guvenlik ile taradim temiz dedi. Bu yuzden tutacagim dosyayi. Tabii calistirinca hersey alarm veriyor o ayri konu.
Hocam size MediaHuman programını öneririm. YouTube'dan yüksek kalitede müzik indirebilirsiniz. Ayrıca tamamen ücretsiz program.
Indirdim. Actim 20 tane ucretsiz vidio indirme hakkim varmis. Sonra ucretli versiyonunu almam gerekiyormus. Sildim. Malesef.

Birçok insan gibi yıllarca Win7'yi korsan kullandım. Bilgisayara da hiçbir şey olmadı. Birçok programı da Crack ile kullandım. Bilgisayarım ''şekilden şekile'' falan da girmedi. İtiraflar.com 🤓
Win10 Crack dosyalarını saldırgan virüs olarak algılıyor. Çakal Windows. Fakir düşmanı. 😀

Önemli not: (Uzakdoğu Buda Felsefesi)
Emin olmadığın hiçbir programı yükleme, hiçbir linke tıklama, hiçbir maili açma, hiçbir reklama tıklama...

Geri
Yukarı