TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!A virüsü

Churenim

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format atmış, virüs taraması yaptırmış olmama rağmen hala bu TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!a denen virüs uyarı verip duruyor. Antivirüs önermek dışında bilgisi olan varsa ve yanıtlarsa memnun olurum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma format atmış, virüs taraması yaptırmış olmama rağmen hala bu TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!a denen virüs uyarı verip duruyor. Antivirüs önermek dışında bilgisi olan varsa ve yanıtlarsa memnun olurum teşekkürler.

İnternette böyle bir şey buldum:

Normali: TrojanDownloader:HTML/Adodb. gen! A is generic detection for an HTML script trojan that exploits a vulnerability in Microsoft Data Access Components (MDAC) that allows code execution (MS06-014). This trojan attempts to download and execute arbitrary files (including additional malware)

Meali: TrojanDownloader: HTML / Adodb. gen! A, Microsoft Veri Erişim Bileşenleri'ndeki (MDAC) kod yürütülmesine izin veren (MS06-014) bir güvenlik açığından yararlanan bir HTML komut dosyası truva atı için genel algılamadır. Bu truva atı, rastgele dosyaları indirmeye ve yürütmeye çalışır (ek kötü amaçlı yazılımlar dahil).

Bende daha önce zula'yla ilgili birşey indirmiştim. Aynı virüsü kapmıştım. Format atmadan düzeltmiştim. Çözümü hatırlarsam yazarım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı