Tron V3 neden bu fiyatta?

@Healthliker iki sistem de içime sinmedi.

İlk sistemde 4060 var, o fiyata 4060 düşük kalıyor açıkçası. PSU ve SSD de eh işte. İkinci sistem de DDR4. PSU ve SSD yine soru işareti.

İkisinden birisini seçecek olsam ilk sistemi seçerdim ama.

Dediğimde haksız mıyım hocam siz söyleyin :D ya dediğiniz gibi fiyat fazla geliyor sisteme, ya fiyat iyi satanı kötü yorumlara sahip oluyor. Bugün PC kolik sitesinin ikinci el ürün taktığını okudum, Gaming'in hazır sistemlerinin arızalı geldiğini okudum. En çok GameGaraj ve Sinerji şikayet konusunda az gibi duruyor. Onlardan da size attıklarım sizin içinize sinmeyince ben yine karar veremedim maalesef :(

Var mı 25k civarında her şeyi tam bir öneriniz hocam? Günlerdir burada gördüğüm en güzel sorunsuz dertsiz öneri vatan da bir anda belirip kaybolan 20klık cihaz maalesef.

@Healthliker PcKolik'in ikinci el ürün sattığını düşünmüyorum. Yeni konu açıp etiketlerseniz parça parça öneri yapayım o zaman hazır yerine. Konu çok dağıldı.

Farkındayım hocam geçen konu açtım uyarı yedim bir günlük. Sanırım bir konu daha açmışım soru sormalık sistem önerisi de istememişim 30 gün olmamış sanırım. İyi akşamlar ilk fırsatta bir konu açar etiketlerim sizi.

Şöyle ki, bazı hazır sistemlerde elde kalan veya artık tercih edilmeyen, satılmayan ürünler koyuluyor. Tron sistemdeki 3070 Ti bunlardan bir tanesi. 4000 serisi çıktı ve 4000 serisi 3000 serisine göre birçok avantajla geliyor. DLSS, fg, RT çekirdeği, artan tensor çekirdekleri, watt başına artan performans... Bu sebepten dolayı artık RTX 3000 serisi "sıfır" olarak tercih edilmemeli. Evet, saf performans olarak daha iyi olabilir ancak dediğim gibi devir teknoloji devri. "saf" performansın önemi azaldı. bu sebepten dolayı tron sistemi önermiyorum.

Dediğim gibi 20 bin lira fiyat bandında 4060/4060Ti sistemler çıkıyor. Beklemek daha doğru. Yok beklemem derseniz açıkçası Pardus'u bir adım önde görürüm. AM5 platformu daha ileriye dönük. AMD, bu platforma 2025'e kadar destek vereceğini açıkladı. Üstüne 4000 serisi kart alıyorsunuz. o sistemde eksiler ise şunlar:

QLC NAND yongalı dandik SSD. Kasanın ATX anakart desteklememesi, giriş seviye PSU. Bir de Ventus eklenebilir, soğutması konusunda şikayetçi olanlar var.

Hocam sizce yılbaşına kadar bu fiyat bandında bir 4060 Ti sistem çıkabilir mi?

Çıkar gibi. Bir üstteki mesajımı kontrol ederseniz attım bir tane.

Hocam sistem çok güzel ama benim bütçemi aşıyor maalesef, ben biraz daha F/P sistem beklemeye devam edeceğim sanırsam.

Geri
Yukarı