TRT Belgesel'in Başarısı

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Oldum olası belgesel hastası bir insanımdır. Sürekli güzel bir belgesel olsa da izlesem hevesi ile yaşar dururum.
Beni tatmin edecek yapıtlar ise %90 yurt dışı kaynaklı olurdu.

Ancak TRT Belgesel artık kendini çok geliştirdi. Yani gerçekten çok başarılı yapıtlara imza atmaya başladılar birkaç seneden beri.
Bilmiyorum bu gelişimin farkında mısınız? Kendilerini tebrik edecek bir mecra bulamadığım için buradan yazıyorum ki herkes görsün :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Veya Siyami Ersek Hastahanesi'nin belgeselini de aşırı aşırı beğendim. Hepimizin bir akrabası yatmıştır mutlaka bu hastahanede.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genel olarak TRT'nin yapımlarını ben de beğeniyorum :)
TRT Belgesel kanalını kaliteli buluyorum :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar siyaset arenasına çeviresiniz diye açmadım konuyu :) Keşke herkes işini düzgün yapsa da vergilerimiz birilerinin cebine değil de böyle güzel belgesellere harcansa.
TRT'ye bayılmıyorum ben de ancak kendilerini geliştirmiş, seviye kat etmişler. Haliyle tebrik etmek lazım ki daha iyilerini önümüze serebilsinler.

Eskiden beri izlerim son birkaç yıldır kanal tasarımından tutun da yayınladıkları içeriğin kalitesine kadar iyi yönde büyük bir yükseliş var. Şu sıralar pek televizyon açmıyorum ama hala duruyorsa yerli yapım içerikleri de güzel oluyor.

TRT'yi kaç yıllardır izlemiyorum, çünkü hep siyasi bir kanal olmuştur. Milyonlarca Türk vatandaşından milyarlarca para alan bu kanalın artık devletin kanalı olmaktan çıkıp birkaç kişinin yönettiğini düşünüyorum, ve işlevi tamamen propagandadır. Milyarlarca para kazanan bu kurumun Dünya'da çok ses getiren başyapıtlara imza atması gerekirken propaganda aracı olarak hizmetine devam etmesi beni çok üzüyor. TRT'ye akıtılan para ile yüzlerce okul ve hastane yapılabilir, asgari ücrete zam yapılabilir, halktan alınan vergilerin azaltılmasına sebep olabilir, yeni tank, uçak ve askeri teknolojilere, gençlere yatırım yapılabilir. Ama onun yerine Türkiye'nin yarısından fazlasının izlemediği, nefret ettiği bir kanal. bence miladını çoktan doldurdu. Belgesel konusuna gelirsek, belgeselleri güzel olabilir, o konuda yorumum yok izlemediğim için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı