TRT Konsol için oyun yapıyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ALPps.png

(Kapak bana aittir, gerçeği yansıtmamaktadır.)

Gündeme ilginç ve benim kaçırdığım bir haber düştü. Video aslında 1 haftalık bir video ama benim gözüme yeni çarptı. TRT'nin genel müdürü İbrahim Eren 53.Yıl için özel hazırlanan bir lansmanda "dijitalleşme" başlığı altında birkaç açıklamada bulundu.

TRT Çocuğun çeşitli uygulamalar(mobil) yaptığından bahseden İbrahim Eren, bu oyunların Türkiye'de en çok indirilen oyunlar olduğuna da değiniyor. Ardından ise sürpriz bir açıklamada bulunuyor.

Oyun konusunda biz, Türkiyeyi biraz sürprizler bekliyor inşallah büyük projeler hazırlıyoruz. Mesela bir konsol oyunu hazırlığı içerisindeyiz. Ama biraz uzun sürecek "ALP" diye.

İbrahim Eren bu açıklamaya ek olarak:

Bunun yanı sıra daha kısa vadede, 1 sene içerisinde, hem PC'de hem mobilde oynayabileceğiniz oyunlar gelecek.

şeklinde konuştu.

TRT Çocuk yayıncı ismiyle Google Play Store ve App Store da daha çok çocukları hedef alan bu oyunlara ek olarak konsol ve PC gibi çok daha büyük oyunları hedefleyen TRT acaba bu oyunları yine çocuklara hitap edecek şekilde mi yoksa genel bir kitleye hitap edecek şekilde mi dizayn edecek henüz belli değil. Ayrıca geliştiricinin TRT'nin kuracağı oyun stüdyoları mı olacak? Ya da mevcut olarak böyle stüdyolar var mı? bu konuda da net bir bilgi yok.

Sizce nasıl bir oyun(lar) bizleri bekliyor?

KAYNAK (TRT 1)

Önce bir fiyatları düşürsünler

Umarım güzel bi oyun oyun olur. Ama beni pek ilgilendirmez. Çünkü o oyunu oynayacak ne konsolum var ne de onu kaldırabilecek pc'im.

Şöyle ciddi anlamda Valhalla,For Honor tarzı bir oyun olacaksa çok iyi olur. Ücreti ne kadar olur acaba?

Ben heyecanlandım, ilk defa geliştirilmesinde katkıda bulunduğum bir oyun oynayacağım.

Eki Görüntüle 871226
(Kapak bana aittir, gerçeği yansıtmamaktadır.)

Gündeme ilginç ve benim kaçırdığım bir haber düştü. Video aslında 1 haftalık bir video ama benim gözüme yeni çarptı. TRT'nin genel müdürü İbrahim Eren 53.Yıl için özel hazırlanan bir lansmanda "dijitalleşme" başlığı altında birkaç açıklamada bulundu.

TRT Çocuğun çeşitli uygulamalar(mobil) yaptığından bahseden İbrahim Eren, bu oyunların Türkiye'de en çok indirilen oyunlar olduğuna da değiniyor. Ardından ise sürpriz bir açıklamada bulunuyor.

İbrahim Eren bu açıklamaya ek olarak:

şeklinde konuştu.

TRT Çocuk yayıncı ismiyle Google Play Store ve App Store da daha çok çocukları hedef alan bu oyunlara ek olarak konsol ve PC gibi çok daha büyük oyunları hedefleyen TRT acaba bu oyunları yine çocuklara hitap edecek şekilde mi yoksa genel bir kitleye hitap edecek şekilde mi dizayn edecek henüz belli değil. Ayrıca geliştiricinin TRT'nin kuracağı oyun stüdyoları mı olacak? Ya da mevcut olarak böyle stüdyolar var mı? bu konuda da net bir bilgi yok.

Sizce nasıl bir oyun(lar) bizleri bekliyor?

KAYNAK (TRT 1)
Vergi getirmeye yer arıyorlar.

Devlet: TRT gel buraya.
TRT: Geldim abi. Ne istemişiniz?
Devlet: Bana vergi getirilecek bir şey bul.
TRT: Abi sıfırı tükettik. Gerçekten ya. Oyun konsoluna bile vergi getirdik. Diğer ülkeler bizi vergi konusunda çok kıskanıyor ha.
Devlet: Bana ne? Bana hemen bir şey bul.

Yarım saat süren TRT toplantısının ardından.

TRT: Abi şu Ertuğrul dizileri çok tuttu ya bir de oyun yapalım ne dersin?
Devlet: Tamam yapın. Yalnız PS özel oyunu olsun benim torun başka yerden oynamıyor.
TRT: Dur abi Sony'e sorayım.
TRT: Abi Sony kabul etti. Para da istemedi. ''Reis ne isterse yaparız dedi.''
Devlet: İyi, tamam. Ona ekstra fiyat artışı izni verdim. Hadi yapın bakalım.

Acaba PS3'e gelir mi? Kesin gelmez ya. ☹️

"Kurtuluş" adlı dizi var bir bak istiyorsan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı