TRT World İstanbul'un Fatih ilçesi için Küçük Suriye benzetmesi yaptı

Demokrasi'nin en büyük kusuru kalite yerine çoğulculuğu benimsemesidir. Eğer lise mevzunu olan insanlar oy verebilseydi, emin olun akp şu anda iktidarda olmayacaktı. Ülkemizin ne yazık ki %33 gibi bir akp kitlesi var. Eğer vatandaş parti tutmak yerine biraz sorgulasaydı bunlar olmayacaktı. Onlarca insanımız mülteciler tarafından ölmeyecekti. En önemlisi de böyle bir mesaj yazmama gerek kalmayacaktı. İnsanımız birlik olmayı bilmiyor. İnsanlar hala göz göre göre katiline aşık oluyor. Hala Akp'yi tutanlara hakkımı helal etmiyorum.

(Biraz içimi döktüm, alakasız ama bu yorumu yazmam biraz da olsa içimi dökmemi sağladı)
İnsanlar sorgulayarak oy verseler di şu an bu durumda olmazdık.

İnsanlar sorgulayarak oy verseler di şu an bu durumda olmazdık.

Ne yazık ki, insanımız "bana dokunmayan yılan 1 yıl yaşasın" felsefesine sahip. Birlikte hareket etmemiz çok önemli bu zamanlarda. Birlikte hareket etmek "savaş olsun cepheye giderim" demek değildir. En küçük haksızlık durumunda kol kola birlik olmaktır. Vatandaşlar çok büyük fırsatlar kaçırdı. Hem siyasi olarak hem de zeka olarak. Tuttuğun partiyi eleştiren birine daha ne dediğine bakmadan "vatan haini" damgası vuranlar yüzünden bu duruma geldik. Eleştiri kültürümüz zaten zayıfken üstüne partizancılık yapmamız iyice bitirdi. Biden'a "biz o cevabı 1974'te verdik" diyen gerçek liderden, Putin'i 10 dakika kapıda amele gibi bekleyen "lider'e" geldik.

forumdaki birkaç kişi artık gözümde hayvandan farksız, hayvan demek istemiyorum hayvanlara hakaret olur.

Gülücük atanları anlayabiliyorum. Sizin düşüncelerinize karşı şeyler yaptığı için size bu yazdıklarım saçma geliyor.

"medeniyet öyle bir ışıktır ki, ona kayıtsız olanları mahveder"

Son düzenleme:
Ne yazık ki, insanımız "bana dokunmayan yılan 1 yıl yaşasın" felsefesine sahip. Birlikte hareket etmemiz çok önemli bu zamanlarda. Birlikte hareket etmek "savaş olsun cepheye giderim" demek değildir. En küçük haksızlık durumunda kol kola birlik olmaktır. Vatandaşlar çok büyük fırsatlar kaçırdı. Hem siyasi olarak hem de zeka olarak. Tuttuğun partiyi eleştiren birine daha ne dediğine bakmadan "vatan haini" damgası vuranlar yüzünden bu duruma geldik. Eleştiri kültürümüz zaten zayıfken üstüne partizancılık yapmamız iyice bitirdi. Biden'a "biz o cevabı 1974'te verdik" diyen gerçek liderden, Putin'i 10 dakika kapıda amele gibi bekleyen "lider'e" geldik.
Haklısınız bizim türk milleti takım tutar gibi parti tutuyor.
"din gibi temiz bir duygu, politika gibi kirli oyunlar alet edilemez. Din ait olduğu yerde, temiz vicdan sahnesinde yaşanmalıdır."

- Mustafa Kemal Atatürk
Laikliğin önemi burda belli oluyor. :)

Haklısınız bizim Türk milleti takım tutar gibi parti tutuyor.
Laikliğin önemi burada belli oluyor. :)

Atatürk'e din düşmanı diyen insanlara bu sözünü söyleyince kıvırmaya çalışıyorlar. Bir insan dini ile değil, yaptıkları ile tarihe kazınır. Örneğin Hitler, çok dindar birisi değildi kesinlikle ama yahudilerden yapılan sabunları çok seviyordu, aynısı Stalin gibiler içinde geçerli.

Atatürk'e din düşmanı diyen insanlara bu sözünü söyleyince kıvırmaya çalışıyorlar. Bir insan dini ile değil, yaptıkları ile tarihe kazınır. Örneğin Hitler, çok dindar birisi değildi kesinlikle ama yahudilerden yapılan sabunları çok seviyordu, aynısı Stalin gibiler içinde geçerli.

Mültecileri de sabun yapsaydı da Türkiye'ye gelemeselerdi keşke. Bize faydalı olan mülteci var mı? Elbette var ama ben ülkesinden kaçan korkak bir insanı ülkemde istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı