Trust GXT 890 Cada klavye nasıldır?

romedon96

Hectopat
Uzun zamandır klavye aramaktayım. 300 civarı bir bütçem var, fakat tam ne almalıyım bilemedim. İstediğim sade makro tuşları olmayan bir klavye. GXT 890'ı çok beğendim fakat üzerindeki Outemu red switchler bir garip geldi. Nasıl desem, mavi gibi çıt çıt sesi ve hissi yok gibi. Red switch ve blue switch farkı nedir? Trust marka bir fare aldım daha önceden, GXT 166 kalite olarak çok hoşuma gitti. Trust genel olarak kalite konusunda nasıldır? Almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uzun zamandır klavye aramaktayım. 300 civarı bir bütçem var, fakat tam ne almalıyım bilemedim. İstediğim sade makro tuşları olmayan bir klavye. GXT 890'ı çok beğendim fakat üzerindeki Outemu red switchler bir garip geldi. Nasıl desem, mavi gibi çıt çıt sesi ve hissi yok gibi. Red switch ve blue switch farkı nedir? Trust marka bir fare aldım daha önceden, GXT 166 kalite olarak çok hoşuma gitti. Trust genel olarak kalite konusunda nasıldır? Almalı mıyım?

Eğer Trust marka olmasını istiyosan aşağıdaki klavyeyi 1 yıldır kullanıyorum turnuvadan kazandım ve çok memnunum tavsiye ederim. Yani o klavyede iyidir diye tahmin ediyorum.

Trust GXT 880 Mekanik Gaming Klavye

Eğer Trust marka olmasını istiyosan aşağıdaki klavyeyi 1 yıldır kullanıyorum turnuvadan kazandım ve çok memnunum tavsiye ederim. Yani o klavyede iyidir diye tahmin ediyorum.

Trust GXT 880 Mekanik Gaming Klavye

Çözüm
Trust çok güvenilir bir marka değil aslında. Kaliteli ürünleri vardır elbet ama ben bir klavyeye 300₺ bütçe ayırdıysam daha güvenilir markalara yönelirdim. Yine de siz bilirsiniz tabii. Hatta burada çok ağır eleştiren kullanıcılar da mevcut bu markayı.

Ne alınabilir başka mekanik?
Maalesef mekanik klavyelerle ilgili çok fazla tecrübem yok. Benim bir model önermem doğru olmaz. Sadece Trust markasının bazı ürünlerini kullanmış ve kalitesiz bulmuş birisiyim. Bu platform içerisinde de benim gibi düşünen bir çok insan var. Yani kısaca sizi uyarmak istedim. :)

@UmuTzn incelemesini çekmişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Trust'ın en sevdiğim tarafı ülkeye soktukları stokları kurdan etkilenmeden satabilmeyi başarmaları. Bunun asıl kahramanı Despec Bilgisayar tabii. Ürünle alakalı yorumumu videoda detaylı olarak aktardım varsa soru cevaplayabilirim hem burada hemde YouTube tarafında.

Trust'ın en sevdiğim tarafı ülkeye soktukları stokları kurdan etkilenmeden satabilmeyi başarmaları. Bunun asıl kahramanı Despec Bilgisayar tabii. Ürünle alakalı yorumumu videoda detaylı olarak aktardım varsa soru cevaplayabilirim hem burada hemde YouTube tarafında.
Bu videonuzu 3-5 kere izlemişimdir gayet detaylı fakat şunu sormak istiyorum. Bu fiyata bu klavye almalı mıyım? Tuş basım hissi cherry red den çok farklı mı? Şekil olarak çünkü çok hoşuma gitti. Tam istediğim gibi sade ve tuşlar açıkta.

Bu videonuzu 3-5 kere izlemişimdir gayet detaylı fakat şunu sormak istiyorum. Bu fiyata bu klavye almalı mıyım? Tuş basım hissi cherry red den çok farklı mı? Şekil olarak çünkü çok hoşuma gitti. Tam istediğim gibi sade ve tuşlar açıkta.
Cherry MX Red ile farklı evet. Switchleri birbirinden farklı yapanda bu zaten. Cherry çok daha yumuşaktır Outemu'ya göre. "Bu klavyeyi almalı mıyım?" sorusunu bence kendine sormalısın. Benim vereceğim cevapla bir ürün almaya karar vermeni istemem. Bu fiyat aralığında bir çok klavye kullandım ve birbirlerine çok benziyorlar. Cada'nın bariz bir farkı yok ama güzel bir ürün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı